مسئولان در ریاست معارف لوگر، می‌گویند که محمداکبر اتل، باشنده‌ی شهر پل‌علم، مرکز این ولایت، به هزینه‌ی حدود یک میلیون افغانی از بودجه‌ی شخصی‌اش، ساختمان یک مکتب را ساخته است.

این ساختمان امروز (دوشنبه، ۶ قوس) به بهره‌برداری رسیده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شاه‌پور عرب، سخن‌گوی ریاست معارف لوگر، می‌گوید که این ساختمان برای مکتب «نعمان بن ثابت» در منطقه‌ی «بیدک» شهر پل‌علم ساخته شده است.

به گفته‌ی شاه‌پور عرب، با ساخت این ساختمان به ۲۰۰ دانش‌آموز در مکتب «نعمان بن ثابت» فضای امن آموزشی ایجاد شده است.

سخن‌گوی ریاست معارف لوگر، می‌افزاید که این ساختمان در سه جریب زمین ساخته شده و دارای محوطه، چهار صنف درسی و یک اتاق اداری است.

به گفته‌ی او، محمداکبر اتل، پیش از این از طریق بنیاد خیریه‌ی پدرش به نام «حاجی منگل احمدزی»، به صدها دانش‌آموز در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های محتلف لوگر کتاب‌ و مواد آموزشی را توزیع و برای شماری از مکتب‌ها نیز سیستم‌ آب آشامیدنی ایجاد کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

محمداکبر اتل، باشنده‌ی پل‌علم، به سلام‌وطندار می‌گوید که شماری از مکتب‌های دیگر در این شهر و دیگر ولسوالی‌های این ولایت را بازسازی و هم‌چنان به دختران و پسران محروم از آموزش در بخش‌های دورافتاده، زمینه‌ی آموزش رایگان را فراهم می‌کند.

در ماه گذشته، یک فرد دیگر نیز با هزینه‌ی ۳۵ هزار دالر امریکایی ساختمان یک مکتب در روستای «هارون‌خیل» شهر پل‌علم را ساخته بود که به ۴۰۰ دانش‌آموز زمینه‌ی فراگیری آموزش فراهم شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: