هم‌زمان با افزایش خشونت‌ها از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان، سربازان ارتش می‌گویند که با کمبود سلاح، مهمات و مواد غذایی روبه‌رو اند و دولت در شرایط بد به کمک آنان نمی‌رسد.

شماری از سربازان ارتش در ولایت‌های کندز، سرپل، جوزجان و هرات می‌گویند که در پی حمله‌های طالبان با کمبود سلاح، مهمات و غذا مواجه شده‌اند و روزها را گرسنه سپری کرده‌اند.

یکی از سربازان ارتش در سرپل به سلام‌وطندار می‌گوید که «بارها غذای سگ را خورده‌ایم تا از گرسنه‌گی جان‌مان را از دست ندهیم.»

برخی از فرماندهان پولیس محلی نیز در شماری از ولایت‌ها از کمبود مهمات و نیرو در پاسگاه‌های‌شان شاکی اند و می‌گویند که مسئولان محلی توجهی به آنان ندارند.

خال‌محمد، یکی از فرماندهان پولیس محلی در ولسوالی فیض‌آباد جوزجان وضعیت سربازانش را بد توصف می‌کند و می‌گوید که سربازانش سلاح و تجهیزات نظامی‌شان را تمام کرده‌اند.

آگاهان نظامی، عدم توجه مسئولان را ناتوانی دولت در مدیریت جنگ عنوان می‌کنند.

محمود حیدری، آگاه نظامی می‌گوید که عدم استقلالیت نیروهای امنیتی در تصمیم‌گیری و رهبری آن‌ها از سوی نیروهای خارجی و گماشته‌شدن افراد وابسته به مقام‌های بلندرتبۀ دولتی در رأس نیروهای امنیتی سبب شده است که سربازان به موقع اکمال نشوند.

اما وزارت دفاع کشور توجه به سربازان در میدان‌های جنگ را از اولویت‌های این وزارت می‌داند و می‌گوید که انتقال مواد غذایی، سلاح و مهمات به موقع انجام می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: