کمیتۀ تهیه و توحید مسودۀ طرح صلح کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل/فروردین) به ریاست محمدیونس قانونی، عضو رهبری این شورا در قصر سپیدار برگزار شد.

این کمیته طرح‌های ارایه‌شدۀ صلح را توحید می‌کند. تاکنون ۲۵ حزب سیاسی و اعضای کمیته رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی طرح و دیدگاه‌های‌شان را برای صلح به این کمیته فرستاده‌اند که شامل ۳۰ طرح می‌شود.

شورای عالی مصالحۀ ملی اعلام کرده که کمیتۀ تهیه و توحید مسودۀ‌ طرح صلح کمیتۀ‌ رهبری این شورا، روی جمع‌آوری و توحید دیدگاه‌های احزاب سیاسی، اعضای کمیتۀ‌ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی و شهروندان کشور کار کرده است.

بر بنیاد اعلامیۀ شورای عالی مصالحۀ ملی، در نشست امروز مسودۀ‌ واحد دیدگاه‌های ارایه‌شده به بررسی گرفته شد و تا توحید دیدگاه‌ها و ارایۀ‌ آن به نشست کمیتۀ رهبری این شورا، نشست‌های این کمیته ادامه دارد.

نشست کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحه ملی قرار است سه‌شنبۀ همین هفته برگزار شود. شورای عالی مصالحۀ ملی گفته که قرار است جمهوری اسلامی افغانستان با طرح واحد به نشست بعدی صلح در ترکیه اشتراک کند.

طبق اعلام این شورا، آتش‌بس و ختم کامل و دایمی جنگ، ارزش‌های حقوق بشری و حقوق اساسی شهروندان، مشارکت عادلانه‌ در قدرت و ساختار نظام سیاسی از موارد درشت این طرح است.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: