عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی، می‌گوید که تحمیل خواست‌ها با توسل به زور، هیچ‌گاه نتیجۀ مطلوب نداشته است و سبب ادامۀ درد و رنج مردم می‌شود.

رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی در پیامی که امروز در فیس‌بوک خود پخش کرده، نسبت به کشته‌شدن فهیم دشتی، سخنگوی جبهۀ مقاومت ملی، جنرال عبدالودود زره و شماری دیگر در پنجشیر، ابراز تأسف کرده است.

فهیم دشتی، خواهرزادۀ عبدالله عبدالله و عبدالودود زره نیز خواهرزادۀ احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان بودند. مسئولان در جبهۀ مقاومت ملی روز گذشته گفتند که فهیم دشتی و عبدالودود زره با شماری دیگر از اعضای جبهۀ مقاومت ملی، در حملۀ طالبان در پنجشیر کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

با آن‌که جبهۀ مقاومت ملی دربارۀ چه‌گونه‌گی کشته‌شدن فهیم دشتی معلومات دقیقی نداده‌، اما طالبان گفته‌اند که آقای دشتی در میدان نبرد و از سوی نیروهای این گروه کشته نشده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان، روز گذشته در یک نشست خبری گفت فهیم دشتی در نزاعی که میان افراد وابسته به جبهۀ مقاومت رخ داده، کشته شده است.

با این حال، آقای عبدالله گفته است که فهیم دشتی در بیست سال گذشته در راه روشن‌گری همت گماشت و سنگر رسانه و نهادهای رسانه‌یی را برای رُشد ارزش‌های مسلکی ژورنالیسم، نهادینه‌شدن آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات در جامعه بر هر کار دیگری ترجیح داد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالله عبدالله از عبدالودود زره نیز به‌عنوان دوست خوب، «مبارز پاکباز» و فرد با تجربه یاد کرده است که در موقعیت‌های مختلف نظامی و امنیتی خدمت کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: