مسئولان محلی در فاریاب، از جان‌باختن یک تن و تلف‌شدن صدها رأس مواشی در نتیجه‌ی بارش شدید برف در این ولایت، خبر داده ‌اند.

عصمت‌الله مرادی، سخن‌گوی والی فاریاب، به رسانه‌ها گفته که بارش شدید برف در ولسوالی قیصار این ولایت، منجر به مرگ یک مرد شده است.

سخن‌گوی والی فاریاب، افزوده که صدها رأس مواشی هم در ولسوالی‌های پشتونکوت، قیصار و قرمقول، در نتیجه‌ی بارش شدید برف و سرمای شدید، تلف شده‌ است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بر اساس گزارش‌ها، در برخی از ولایت‌های دیگر نیز بارش برف و باران و هم‌چنان سرما، منجر به مرگ شهروندان و تلف‌شدن مواشی شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، گفته که بارش شدید برف در پنج ولایت منجر به تلف‌شدن مواشی شده و هم‌چنان شمار بسیاری از مواشی نیز در خطر تلف‌شدن قرار گرفته است.

سخن‌گوی امارت اسلامی، افزوده که برای رسیدگی به این بحران به دستور محمدحسن آخوند، رییس‌الوزرا، جلسه‌ی عاجل و ویژه برگزار شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او تأکید کرده که در این جلسه تصمیم گرفته شده است تا به ریاست والیان در ولایت‌های متضرر یک کمیته ایجاد شود که نمایندگان قول‌اردوها، فرماندهی‌های امنیه، ریاست‌های فواید عامه و صحت عامه و دیگر اداره‌های خدماتی در آن حضور داشته باشند و هرچه عاجل و به اندازه‌ی توان، تمام امکانات شان را به کار بیندازند.

ذبیح‌الله مجاهد، هم‌چنان گفته که برای کمک‌رسانی ۵۰ میلیون افغانی از سوی دفتر ریاست‌الوزرای امارت اسلامی اختصاص داده شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: