مسئولان محلی در بادغیس، می‌گویند که در نتیجه‌ی بارش شدید برف و سرمای شدید در یک هفته‌ی گذشته در این ولایت، بیش از ۱۰۰۰ رأس مواشی باشندگان بادغیس تلف شده است.

رازمحمد ذاکر، سرپرست ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بادغیس، به سلام‌وطندار می‌گوید: «تماس‌های تلفنی که با مردم داشتیم، در تمام ولسوالی‌ها مردم می‌گویند که تلفات مواشی خیلی زیاد است. بالاتر از ۱۰۰۰ رأس مواشی مردم به خاطر برف سنگین و تمام‌شدن علوفه‌ی زمستانی، از بین رفته است و به خاطری که راه‌های مواصلاتی بسته است، هنوز کاری هم انجام نشده و آمار دقیق‌تری هم وجود ندارد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

به گفته‌ی سرپرست ریاست زراعت بادغیس، هرچند تمام مسئولان محلی این ولایت در شهر و ولسوالی‌ها برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان تلاش‌های شان را آغاز کرده؛ اما به دلیل بارش شدید برف و سرمای زیاد، هنوز به روستاهای دوردست دست‌رسی پیدا نکرده اند.

تلاش کردیم دیدگاه شماری از مال‌داران را نیز داشته باشیم؛ اما به دلیل نبود شبکه‌های مخابراتی در مناطق دوردست بادغیس، نتوانستیم با آنان گفت‌وگو کنیم.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بارش برف در بادغیس، از هفته‌ی گذشته به این سو به شدت ادامه دارد. بر اساس گفته‌های مسئولان محلی، تنها در مرکز بادغیس بیش‌تر از ۵۰ سانتی‌متر برف باریده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: