مسئولان و منابع امنیتی در ولایت‌های پکتیا و کندز می‌گویند که ۶ نیروی خیزش مردمی در حمله‌های طالبان در این دو ولایت کشته شده‌اند.

لطف‌الله کامران، سرپرست فرماندهی پولیس ولایت پکتیا به سلام‌وطندار می‌گوید که روز گذشته (شنبه، ششم جدی/دی) در یک حملۀ مسلحانه در این ولایت، دو تن از نیروهای خیزش مردمی کشته شده و چهار غیرنظامی که همه کودکان‌اند، زخم برداشته‌اند.

سرپرست فرماندهی پولیس پکتیا می‌افزاید که این روی‌داد شامگاه روز گذشته در منطقۀ «باغکی» از مربوطات شهر گردیز، مرکز این ولایت هنگامی رخ داد که مهاجمان با استفاده از «چادری» به این نیروها گلوله‌باری کردند. وضعیت زخمیان این روی‌داد قناعت‌بخش گفته شده است.

آقای کامران این روی‌داد را کار طالبان می‌داند؛ اما طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

در همین حال، منابع امنیتی در ولایت کندز نیز می‌گویند که ۴ نیروی خیزش مردمی در حملۀ نفوذی طالبان در ولسوالی دشت ارچی این ولایت کشته شده‌اند.

یک منبع امنیتی که نخواست در گزارش نامش گرفته شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که روز گذشته سه تن از افراد نفوذی طالبان به هم‌کاری یک تن از نیروهای خیزش مردمی به شکل مهمان به یک پاسگاه این نیروها در ساحۀ «سلطان‌آباد» ولسوالی دشت ارچی رفته بودند.

به گفتۀ منبع، حوالی ساعت ۱۲ شب این افراد بالای نیروهای این پاسگاه تیراندازی کرده که در نتیجۀ آن ۴ تن از نیروهای خیزش‌ مردمی کشته شده‌اند.

منبع می‌افزاید که این افراد پس از تیراندازی تمام اسلحه و مهمات این پاسگاه را با خود برده‌اند.

نبی کاکر، ولسوال دشت ارچی ولایت کندز با تأیید این روی‌داد می‌گوید که در نتیجۀ تیراندازی دو فرد نفوذی طالبان در این پاسگاه، دو تن از نیروهای خیزش مردمی کشته شده‌اند.

کاکر می‌افزاید که افراد نفوذی به هم‌کاری یکی از نیروهای خیزش مردمی به شکل مهمان به این پاسگاه آورده شده بودند.

گروه طالبان هنوز در این باره هم چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: