دو انفجار شام روز پنج‌شنبه در میدان هوایی کابل، بیش از ۱۷۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجا گذاشت.

هرچند پس از وقوع این انفجارها شهر نسبتاً آرام است؛ اما برای شماری هیچ‌چیز مانند سابق نیست. شمار زیادی از اعضای خانواده‌ها به گونۀ دسته جمعی و شماری دیگر تنهایی یا با یکی از اعضای خانواده‌های خود کشته شده‌اند.

علی‌رضا و مجتبا احمدی، دو برادر خبرنگاری هستند که در این انفجارها یک از آن‌ها کشته شده و از سرنوشت دیگر آن تاکنون هیچ خبری نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این دو خبرنگار قصد خروج از افغانستان را داشتند و با تلاش‌های فراوان خود را به نزدیکی یکی از دوازه‌های میدان‌هوایی رسانده بودند که وقوع انفجار آنان را پیش از بیرون‌شدن از افغانستان به کام مرگ برد.

نزدیکان این دو برادر خبرنگار می‌گویند، پس از یک روز تلاش و جستجو در سردخانه‌ها، طب عدلی و شفاخانه‌های کابل تنها جسد علی‌رضا را پیدا کرده‌اند در حالی که هیچ نشانه‌یی از برادرش مجتبا وجود ندارد.

روح‌الله ناطقی، پسر کاکای این دو خبرنگار می‌گوید، جسد علی‌رضا هنوز دفن نشده و خانواده‌اش اصرار دارند پیش از به خاک‌سپردن علی‌رضا باید نشانه‌یی از مجتبا پیدا شود و درصورت کشته‌شدن مجتبا هردو را یکجا به خاک بسپارند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

علی‌رضا و مجتبا احمدی، چندین سال به عنوان خبرنگار در رسانه‌های خصوصی کار کرده بودند.

اعضای خانوادۀ آنان می‌گویند، آنها در چندین حملۀ انتحاری هنگام پوشش خبری  زخم برداشته بودند، اما هیچ گاهی حرفۀ‌ خود را به عنوان خبرنگار ترک نکردند.

دوستان و آشنایان علی و مجتبا احمدی آنان را خبرنگاران پرتلاش و فعال می‌دانند.

بصیر عبادی، از همکاران علی‌رضا و مجتبا احمدی می‌گوید، مرگ این خبرنگار از این جهت آزاردهنده است که از زنده‌گی و کار در کشور ناامید شده بود و می‌خواست کشور را ترک کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وقوع انفجارها در میدان هوایی کابل که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: