مسئولان ریاست معارف کندز می‌گویند که مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه در این ولایت به‌روی تمامی دانش‌آموزان باز است و تاکنون ممانعتی وجود ندارد.

محمدحافظ کاکر، آمر معارف شهری ریاست معارف کندز، به سلام‌وطندار می‌گوید که هم‌زمان با آغاز سال آموزشی ۱۴۰۱ در این ولایت، مکتب‌های تمامی دانش‌آموزان دختر و پسر از صنف اول تا دوازدهم باز است و برای دختران هیچ ممانعتی وجود ندارد.

او می‌افزاید که معاشات آموزگاران نیز در این ولایت پرداخت و مشکلات کم‌بود مواد درسی با مرکز شریک شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از دانش‌آموزان دختر در کندز به سلام‌وطندار می‌گویند که روز گذشته به مکتب رفته و تاهنوز با هیچ مشکلی روبه‌رو نشده‌اند. صبرینا، یک تن از دانش‌آموزان در کندز، از دیگر دانش‌آموزان دختر در این ولایت نیز می‌خواهد که برای ادامۀ درس‌های‌شان به مکتب بروند.

شیلا، یکی دیگر از دانش‌آموزان، تأکید می‌کند که آنان مطابق اصول و مقررات امارت اسلامی با حجاب اسلامی داخل مکتب می‌شوند و به درس‌های‌شان ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر، باشنده‌گان کندز تأکید می‌کنند که آنان سال آموزشی را در یک فضای امن آغاز کرده‌اند. محمدبشیر سحر، یک تن از باشنده‌گان کندز، با ابراز خرسندی از فراهم‌بودن زمینه برای رفتن دختران به مکتب می‌گوید که دختران در این ولایت با حجاب شرعی به درس‌های‌شان ادامه خواهند داد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که با آغاز سال جدید آموزشی، وزارت معارف اعلام کرد که دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم، تا امر بعدی نمی‌توانند به مکتب بروند. با این حال، در برخی از ولایت‌ها به شمول هرات و بادغیس تاکنون در این زمینه ممانعتی ایجاد نشده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: