به دنبال وعده‌ی امارت اسلامی مبنی بر بررسی ادعای کشتار اسیران جنگی در پنجشیر، ریچارد بنت، گزارش‌گر حقوق بشر سازمان ملل متحد در افغانستان، گفته است که امارت اسلامی در برابر اقدام‌های نیروهایش مسئول است.

آقای بنت روز گذشته -یک‌شنبه، ۲۷ سنبله- در تویتی نوشته است که بررسی‌ها و هر گونه تعقیب قضایی، باید به‌ گونه‌ی واقعی و بر اساس معیارهای بین‌المللی انجام شود.

در روزهای پسین، ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن، نیروهای امارت اسلامی در حالی که به اسیران دست‌بسته شلیک می‌کنند، به چشم می‌خورند.

شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی این ویدیوها را به درگیری‌های اخیر امارت اسلامی و اعضای جبهه‌ی مقاومت ملی نسبت داده و می‌گویند؛ آن‌هایی که در این ویدیوها به رگ‌بار بسته می‌شوند، نیروهای جبهه‌ی مقاومت اند که در روزهای پسین از سوی امارت اسلامی در پنجشیر اسیر شده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت دفاع امارت اسلامی، روز شبنه -۲۶ سنبله-، گفته است که بررسی‌ها در باره‌ی ویدیوهایی که زیر نام کشتار اسیران جنگی در پنجشیر در شبکه‌های مجازی هم‌رسانی می‌شود، آغاز شده و هر گاه روشن شد که این ویدیوها از جنگ روزهای اخیر در پنجشیر است، آن‌هایی که اسیران را تیرباران می‌کنند بازداشت و به پنجه‌ی قانون سپرده خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: