وزارت دفاع ملی، در واکنش به ادعاهای مبنی بر کشتن اسیران جنگی «جبهه‌ی مقاومت ملی» از سوی نیروهای امارت اسلامی در پنجشیر، گفته که بررسی‌ها در این باره آغاز شده است و در صورت درست‌بودن ادعاهای تیرباران اسیران جنگی، عاملان آن به پنجه‌ی قانون سپرده خواهند شد.

وزارت دفاع، پس از چاشت امروز (شنبه، ۲۶ سنبله)، در تویترش نوشته است که بررسی‌ها در باره‌ی ویدیوهایی که در روزهای پسین زیر نام کشتن اسیران جنگی از سوی نیروهای امارت اسلامی، در شبکه‌های مجازی نشر می‌شود، آغاز شده و روشن خواهد شد که این ویدیوها تازه است یا کهنه و این که مربوط به پنجشیر است یا جای دیگری.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت دفاع در ادامه نوشته است: «بعد از بررسی‌ها و تحقیقات، اگر ثابت شد، این ویدیو‌ها تازه است و مربوط ولایت پنجشیر، آن‌هایی که اسیران را به تیر بسته اند، حتماً دست‌گیر کرده و به پنجه‌ی قانون خواهیم سپرد.»

در روزهای پسین، ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن، نیروهای امارت اسلامی در حالی که به اسیران دست‌بسته شلیک می‌کنند، به چشم می‌خورند.

شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی این ویدیوها را به درگیری‌های اخیر امارت اسلامی و اعضای جبهه‌ی مقاومت ملی نسبت داده و می‌گویند؛ آن‌هایی که در این ویدیوها به رگ‌بار بسته می‌شوند، نیروهای جبهه‌ی مقاومت اند که در روزهای پسین از سوی امارت اسلامی در پنجشیر اسیر شده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: