شماری از باشندگان کابل، از افزایش آشغال در دریای کابل گلایه دارند و می‌گویند که با کاهش آب دریا و گرم‌شدن هوا، تعفن و آشغال در دریای کابل افزایش یافته است.

جاوید، باشنده‌ی منطقه‌ی «شش‌درک» شهر کابل، می‌گوید که با گرم‌شدن هوا و کم‌شدن آب دریای کابل، تعفن و آشغال در دریای کابل بیش‌تر می‌شود.

او می‌افزاید: «دریا که خشک و هوا گرم می‌شود، تعفن در دریا بیش‌تر می‌شود و مردم جنگلی را، پلاستیک را و کثافات را در دریا می‌اندازند و ما از مردم می‌خواهیم که در پاکی شهر کابل سهم بگیرند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

صدیق‌الله که در کنار دریای شهر کابل دکان‌دار است، می‌گوید که تجمع آشغال در دریای کابل، او را بیمار کرده است.

او می‌افزاید: «به دریای کابل هیچ توجه نشده و خواست ما این است که به دریای کابل رسیدگی کنند. اگر محیط کثیف باشد، ما بیمار می‌شویم و صد مشکل دیگر را به بار می‌آورد.»

عبدالواسع، باشنده‌ی مکروریان سوم شهر کابل، از شهرداری کابل می‌خواهد که در بخش‌های مختلف کنار دریای کابل زباله‌دانی بگذارد. «خواست ما از دولت این است که در هر منطقه در لب دریا یا هر جایی که باشد، زباله‌دانی بگذارد و مردم هم هم‌کاری کنند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، مسئولان در شهرداری کابل، می‌گویند که برای حفاظت دریای کابل از آشغال، یک تیم نظارتی ایجاد کرده اند. نعمت‌الله بارکزی، سخن‌گوی شهرداری کابل، می‌گوید که در هم‌آهنگی با اداره‌های دیگر برای پاک‌کاری دریای کابل اقدام می‌کنند.

او می‌افزاید: «یک تیم نظارتی داریم که دکان‌داران زباله‌های خود را نیندازند؛ اما در قسمت رسوب‌پاکی و هم‌چنان پاک‌کاری مکمل در هم‌آهنگی با اداره‌های دیگر اجراات آینده‌ی خود را خواهیم داشت.»

گفتنی است که پیش از این، شهرداری کابل با پخش اعلامیه‌ای انداختن آشغال در دریای کابل را تخلف شهری خوانده است و از شهروندانی که در مسیر این دریا زندگی می‌کنند، خواسته است که از انجام این کار خودداری کنند. شهرداری کابل هشدار داده است که در صورت تخلف، با متخلفان برخورد قانونی می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: