باشندگان فراه، با انتقاد از نبود برق معیاری در این ولایت، می‌گویند که به دلیل گرما با دمای ۴۵ درجه‌ی سانتی‌گراد و دست‌رسی‌نداشتن به انرژی برق، نمی‌توانند از امکانات سرمایشی استفاده کنند.

بسم‌الله حق‌دوست، باشنده‌ی فراه، می‌گوید که تنها باشندگان بخش‌هایی از این ولایت، مدت کوتاهی به برق ژنراتور دست‌رسی دارند که کافی نیست.

او، می‌گوید: «هوا زیاد گرم است و ما در دکان‌های خود فقط از طرف روز برق داریم و برق ژنراتور که خیلی گران تمام می‌شود. از طرف شب که اصلاً برق نداریم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالظاهر، دیگر باشنده‌ی فراه، نیز می‌گوید که افزایش گرما و نبود برق سبب می‌شود که کودکان شان به بیماری‌های مختلف مبتلا شوند.

باشندگان فراه، از مسئولان می‌خواهند تا در زمینه‌ی فراهم‌کردن برق معیاری توجه جدی کنند.

فعالان مدنی در فراه، می‌گویند که بیش‌تر وقت‌ها در ۲۴ ساعت تنها سه-چهار ساعت به برق دست‌رسی دارند.

مسئولان در ریاست برشنا در فراه، می‌گویند که در این ولایت، هیچ برقی وجود ندارد تا به باشندگان فراه توزیع کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

صلاح‌الدین بشیری، معاون عملیاتی ریاست برشنا در فراه، به سلام‌وطندار می‌گوید که تنها یک‌ونیم مگاوات برق دیزلی، به باشندگان این ولایت توزیع می‌شود.

بشیری، می‌افزاید: «در ۲۰ سال گذشته یکی از ولایت‌هایی که محروم از برق مانده، فراه است. فعلاً، فراه از برق دیزلی استفاده می‌کند که از پنج تا ۱۲ روز و از۷:۳۰ تا ۱۲:۰۰ شب، برق به باشندگان این ولایت توزیع می‌شود.»

فراه، یکی از ولایت‌های گرم‌سیر در غرب کشور است که تا اکنون، به مشکلات در زمینه‌ی دست‌رسی به برق و آب صحی در این ولایت، رسیدگی نشده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: