حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان، امروز با پخش خبرنامه‌یی در توییترش نوشته که با شماری از عالمان دین کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است. کرزی گفته که در این دیدار دربارۀ مسائل مختلف و اوضاع جاری در کشور صحبت شده است و حاضران مجلس از گزارش‌های اخیر مبنی بر درگیری‌ها در مناطق مختلف کشور، ابراز نگرانی کرده‌اند.

در خبرنامه آمده است: «در این دیدار ضمن این‌که در مورد مسائل مختلف و اوضاع جاری در کشور صحبت شد، حاضران مجلس از گزارش‌های اخیر مبنی بر درگیری‌ها در مناطق مختلف کشور اظهار نگرانی کرده و افغانستان را خانهٔ مشترک همۀ مردم کشور عزیز دانستند و از حکومت سرپرست اسلامی خواستند تا برای تقویت اتحاد و اتفاق مردم افغانستان کوشش کرده، تفاهم و مذاکره را منحیث یگانه راه رسیدن به صلح و ثبات پایدار در کشور برگزیند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در خبرنامه نوشته شده است که حاضران مجلس هم‌چنان یک بار دیگر بر بازگشایی فوری مکتب‌های دخترانۀ بالاتر از صنف ششم تأکید کرده و در روشنایی «احکام دین» خواستار بازگشت زنان به کار و فعالیت‌شان در تمام عرصه‌های زنده‌گی شده‌اند.

پیش از این نیز، حامد کرزی در دیدارهای جداگانه با عالمان دین و شماری از سیاست‌گران کشور، خواستار بازگشایی فوری مکتب‌های دخترانۀ بالاتر از صنف ششم شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: