به دنبال پخش گزارش تازه‌ی سازمان عفو بین‌الملل درباره‌ی کشته‌شدن شش عضو یک خانواده‌ در منطقه‌ی «چهارآسیاب» ولسوالی لعل‌وسرجنگل غور، مسئولان محلی این ولایت به آن واکنش نشان داده و آن را دور از حقیقت عنوان کرده اند.

سازمان عفو‌ بین‌الملل در گزارش تازه‌ی خود نوشته است که در ۲۶ جون سال جاری، نیروهای امارت اسلامی دست‌ کم شش تن از شهروندان هزاره را در غور به‌ گونه‌ی غیرقانونی کشته‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عفو بین‌الملل روز پنج‌شنبه، ۲۴ سنبله، نتیجه‌ی یک تحقیق خود درباره‌ی کشته‌شدن شش تن از شهروندان هزاره در غور توسط نیروهای امارت اسلامی را پخش کرده است.

در ادامه‌ی این گزارش آمده است که نیروهای امارت اسلامی چهار مرد را در یک عملیات شبانه و در پی جست‌وجوی یک مقام امنیتی پیشین بازداشت و اعدام کرده‌ اند.

بر اساس گزارش، در جریان این حمله یک زن و یک دختر ۱۲ ساله نیز کشته شده‌ اند. به گفته‌ی این سازمان، در بدن یکی از اعدام‌شدگان آثار شکنجه دیده شده است.

سازمان عفو‌ بین‌الملل گفته است که این حمله بخشی از یک الگوی گسترده‌تر از کشتار هدف‌مند و غیرقانونی افرادی‌ست که نیروهای امارت اسلامی آن‌ها را دشمن می‌دانند.

اگنس کالامار، رییس سازمان عفو بین‌الملل، در این‌ باره گفته است: «نیروهای امارت اسلامی باید فوری به این الگوی بی‌رحمانه‌ی قتل‌های هدف‌مند پایان دهند و به‌ عنوان مقام‌های مسئول، حفاظت از همه افغان‌ها را تضمین کنند.»

مسئولان محلی غور اما این گزارش سازمان عفو بین‌الملل را رد کرده و به دور از حقیقت خوانده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالواحد حماس، سخن‌گوی والی غور، در تویترش نوشته است: «جزای بغاوت‌گر در مقابل امارت اسلامی مرگ است و کسانی که قتل محمد مرادی و هم‌راهانش را عمدی می‌دانند، اصلاً در تهیه‌ی گزارش دقیق نیستند، محمد مرادی با هم‌راهانش با مجاهدین جنگیدند و تسلیم نشدند، دست به بغاوت زده بودند، در نهایت کشته شدند.»

این رویداد در چهارم سرطان سال جاری در ولسوالی لعل‌وسرجنگل رخ داده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: