پس از ماه‌ها تاخیر، وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی چند روز پیش اعلام کرد که دانشگاه‌های دولتی در سراسر کشور به‌زودی به‌روی دانش‌جویان بازگشایی می‌شود.

براساس اعلامیۀ وزارت تحصیلات عالی، دانشگاه‌های دولتی در مناطق گرم‌سیر مانند ننگرهار و کندهار امروز به‌روی دانش‌جویان باز شد، اما به‌دلیل سردی هوا، دانش‌جویان در مناطق سردسیر از هفتم حوت به درس‌های‌شان باز خواهند گشت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شماری از دانش‌جویان دانشگاه ننگرهار می‌گویند که از ادامۀ آموزش ناتمام‌شان خوش‌حال‌اند و امیدوار اند بتوانند مانند گذشته به آموزش خود ادامه دهند. شمار دانش‌جویان دانشگاه ننگرهار در روز نخست چشم‌گیر نیست، اما دانش‌جویان امیدوار اند که هفتۀ آینده درس‌های‌شان به‌طور اساسی آغاز شود. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که امکانات بیش‌تری را در زمینۀ آموزش فراهم کند.

وهاج، فعال اجتماعی در ننگرهار، گشایش دانشگاه‌ها به‌روی دانش‌جویان را گامی مثبت می‌خواند و می‌گوید که فعال‌نگه‌داشتن مکان‌های آموزشی راه را برای پیش‎رفت هم‌وار می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با آن‌که مسئولان دانشگاه ننگرهار به تماس‌های خبرنگار سلام‌وطندار مبنی بر بازگشایی این دانشگاه‌ و شیوۀ تدریس دانش‌جویان دختر پاسخ ندادند، اما در اعلامیۀ این نهاد گفته شده است که دانش‌جویان از امروز تا زمان تعیین‌شده به درس‌های‌شان حاضر شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: