مسئولان ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ امارت اسلامی افغانستان از آغاز روند توزیع گذرنامه تا یک روز دیگر در ولایتهای پنجشیر، زابل، ارزگان، بامیان، فراه، نیمروز، بادغیس، پکتیکا، لغمان، کنر، تخار، جوزجان، سمنگان و بغلان خبر می‌دهند.

عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ امارت اسلامی، امروز در یک نشست خبری در کابل، از شهروندان کشور خواست که برای دریافت گذرنامه به ولایت‌های خویش مراجعه و از تهیۀ مدرک‌های جعلی نیز خودداری کنند.

آقای حقانی می‌افزاید، هم‌زمان با ازسرگیری فعالیت ریاست پاسپورت ۷۵ کمیشن‌کار که در برابر پول هنگفت به مردم گذرنامه آماده می‌کردند، بازداشت شده‌اند. او می‌گوید: «ماشین‌آلات، سیستم بایومتریک و دیگر وسایل مورد نیاز در ۱۴ ولایت کشور آماده شده است و از فردا به کارهای خود آغاز می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عالم‌گل حقانی هم‌چنان از توزیع ۱۲۵ هزار جلد گذرنامه در جریان دو ماه پسین خبر می‌دهد. به گفتۀ سرپرست ریاست عمومی پاسپورت، این اداره تا ۱۵ ماه دیگر نیز گذرنامه‌ آماده دارد و تا مدت یادشده، گذرنامه‌ها را با عنوان «جمهوری اسلامی افغانستان» توزیع می‌کنند.

عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست عمومی پاسپورت

او هم‌چنان می‌گوید: «تلاش می‌کنیم تا تمام سهولت‌های لازم را برای شهروندان کشور مهیا کنیم؛ چون آنان مشکلات بسیاری را گذرانده‌اند. سهولت‌هایی که در طول ۲۰ سال گذشته ندیده باشند را برای‌شان مهیا می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان ریاست عمومی پاسپورت می‌افزایند که پس از حل مشکلات فنی، روند توزیع گذرنامه در کابل نیز به‌زودی آغاز می‌شود. هم‌زمان با حاکم‌شدن امارت اسلامی بر کشور، روند عادی توزیع گذرنامه در سراسر کشور متوقف و در سیزدهم میزان سال جاری با درخواست‌های پی‌هم شهروندان این روند دوباره از سر گرفته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: