در ادامۀ برنامۀ «حساب‌دهی دولت به ملت»، امروز مسئولان ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله دستاوردها و کارکردهای یک سالۀ این ریاست را با رسانه‌ها شریک کردند.

شیرشاه قریشی، معاون ملکی ریاست عمومی پاسپورت، در این نشست می‌گوید که به‌زودی ۳ میلیون جلد گذرنامۀ/پاسپورت جدید که در بیرون از کشور چاپ شده ‌است، به کابل می‌رسد. به گفتۀ‌ او، این شمار گذرنامه به نام و نشان «جمهوری اسلامی افغانستان» چاپ شده‌ است.

او می‌افزاید: «نمونه‌های آن پاسپورت‌ها به ما رسیده است و ما آن را تأیید کرده‌ایم. ان‌شاءالله به‌زودی به‌دست ما خواهد رسید و ما پس از این با کم‌بود پاسپورت روبه‌رو نمی‌شویم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معاون ملکی ریاست عمومی پاسپورت هم‌چنان می‌گوید که برای فراهم‌سازی سهولت به شهروندان کشور، چهار مرکز جدید توزیع گذرنامه در کابل ایجاد خواهد شد.

به گفتۀ او، برای جلوگیری از فساد روند توزیع گذرنامه در ولایت‌ها متوقف شده است که پس از بررسی و نظارت جدی، این روند نیز از سر گرفته خواهد شد.

شیرشاه قریشی می‌افزاید که باشنده‌گان ولایت‌‌‌‌ها نیز پس از این می‌توانند برای دریافت گذرنامه به‌طور آن‌لاین ثبت نام/نام‌نویسی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌گوید: «تیم‌های بررسی و تفتیش ما در عمل کار می‌‌کنند. تاکنون بررسی ۱۷ ولایت به پایان رسیده است. ما در این روند شماری از افراد را بازداشت نیز کرده‌ایم. کسانی که از وظایف خود به‌طور نادرست استفاده کرده باشند، منفک می‌شوند. این بررسی‌ها که به پایان برسند، هم‌وطنان ما براساس طرح ویژۀ ما می‌توانند به‌گونۀ آن‌لاین ثبت نام کنند.»

مسئولان ریاست عمومی پاسپورت می‌‌‌افزایند که در یک سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار جلد گذرنامه توزیع و از این طریق بیش از ۴ میلیارد افغانی درآمد جمع‌آوری کرده‌اند. به گفتۀ‌ آنان، در این مدت، بیش از ۴۰۰ تن نیز به اتهامهای فساد، جعل و کمیشن‌کاری بازداشت شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: