صدها تن از باشنده‌گان ولسوالی بگرام ولایت پروان در واکنش به برکناری فرمانده پولیس این ولسوالی اعتراض کردند. آنان می‌گویند که رئیس‌جمهور غنی در ادامۀ انتقام‌گیری از میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان، در پی ناامن‌کردن این ولسوالی‌ست.

فاروق ملک‌زاده، عضو شورای مجاهدان ولسوالی بگرام می‌گوید، ویس‌الله تاج، از افسران وزارت داخله است که در زمان اندکی از مأموریتش ناامنی‌های این ولسوالی را مهار کرده، اما در یک توطئۀ سیاسی از سوی رئیس‌جمهور غنی به‌جای تبدیل بست، برکنار شده است.

شاه‌جان، رئیس شورای مجاهدان ولسوالی بگرام می‌گوید، اگر رئیس‌جمهور غنی خواستار تأمین امنیت است، ویس‌الله تاج بهترین افسر برای تأمین امنیت این ولسوالی بود و رضایت بیش‌تر مردم را با خود داشت. به گفتۀ او، اما رئیس‌جمهور به دلیل انتقام‌گیری از رئیس مجلس نماینده‌گان، ویس‌الله تاج را از وظیفه‌اش برکنار کرده است.

شمس‌الحق شیخانی، عضو شورای ولایتی پروان هشدار می‌دهد که هرگاه در تصمیم اتخاذشده برای برکناری ویس‌الله تاج تجدید نظر نشود، در اعتراض‌های گستردۀ مردمی، شاهراه_کابل شمال را خواهند بست. آقای شیخانی می‌گوید که بهانه‌های سیاسی رهبری حکومت، حقوق اساسی مردم را پامال کرده و این دیگر پذیرفتنی نیست.

ویس‌الله تاج، فرمانده پیشین پولیس ولسوالی بگرام پروان که کم‌تر از یک‌سال می‌شود در این سمت وظیفه اجرا می‌کرد، به‌ تازه‌گی به دلیل‌های نامعلومی از سوی وزارت داخله برکنار شده است.

خواستیم در این مورد دیدگاه فرمانده پولیس ولایت پروان را هم داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: