پس از گذشت پنج روز از درگذشت محمداعظم رهنورد زریاب، نویسندۀ بنام افغانستان، آمریت فرهنگ و گردش‌گری ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان، نشستی را برای یادبود از او برگزار کرد.

محمدرستم‌ رستم‌زاده، رئیس اطلاعات و فرهنگ پروان در این نشست که با حضور رهبری حکومت محلی پروان، شماری از چهره‌های فرهنگی، نویسنده‌گان، شاعران و فعالان مدنی برگزار شده بود گفت، به منظور ارج‌گذاری به یک عمر تلاش‌های ثمربخش رهنورد زریاب، آن‌چه در توان داشته، این نشست را برگزار کرده‌اند.

در این نشست، شاعران، نویسنده‌گان و فرهنگیان ولایت پروان، در مورد شخصیت زریاب، تأثیرگذاری فعالیت‌های او برای زبان فارسی، نقش عمل‌کرد و تأثیر اثرهای داستانی زریاب در دنیای داستان‌ و رمان، دید‌گاه‌ها، اندیشه‌ها و برداشت‌های‌شان را بیان کردند.

عبدالغفار رووفی، آمر بخش فرهنگ و گردش‌گری ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان به سلام‌وطندار گفت، به‌منظور ارج‌گذاری به فعالیت‌های ادبی محمداعظم رهنورد زریاب، کتاب‌خانۀ محلی این نهاد که جدا از کتاب‌خانۀ عامۀ ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت است، به‌نام این داستان‌نویس به خاک‌خفته نام‌گذاری شد.

محمداعظم رهنورد زریاب، داستان‌نویس و ادیب پرآوازۀ کشور به علت بیماری که داشت، جمعۀ گذشته، بیست‌ویکم قوس/آذر در سن ۷۶ ساله‌گی در بستر بیماری درگذشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: