رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که پارلمان این کشور قرار است امروز (دوشنبه، هشتم حمل) روند رأی‌گیری برای دادن اعتماد یا سلب آن از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان را آغاز کند. این روند به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

روند رأی‌گیری برای اعتماد یا سلب آن از عمران خان قرار بود روز جمعه، پنجم حمل برگزار شود، اما به‌دلیل نفوذ رئیس مجلس نماینده‌گان که گفته می‌شود طرفدار نخست‌وزیر است، دو روز به تعویق افتاد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به نقل از رسانه‌های پاکستانی، حزب‌های مخالف نخست‌وزیر پاکستان، طرح استیضاح عمران خان را به پارلمان این کشور ارائه کرده‌اند. آنان عمران خان را به بی‌کفایتی در مدیریت اقتصاد و سیاست خارجی پاکستان متهم می‌کنند و می‌گویند او دیگر شایستۀ ادامۀ کار به‌عنوان نخست‌وزیر نیست.

این حزب‌ها هم‌چنان دولت کنونی پاکستان را متهم کرده‌اند که با استفاده از وسایل حکومتی، به سود عمران خان تبلیغات می‌کنند، اما شیخ رشیداحمد، وزیر داخلۀ پاکستان این اتهام را رد کرده است.

این در حالی‌ست که برخی از حزب‌ها راه‌پیماهایی را راه‌اندازی کرده و از ایالت‌های پاکستان به طرف پایتخت این کشور در حرکت‌اند. حزب‌ مسلم لیگ به رهبری مریم نواز دختر میا نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، نیز برخلاف عمران خان تظاهرات را راه‌اندازی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

برای سلب اعتماد عمران خان، به ۱۷۲ رأی اعضای پارلمان از احزاب مخالف نیاز است که به باور آنان این شمار رأی به‌دست خواهد آمد؛ زیرا به گفتۀ آنان، اعضای پارلمان از حزب حاکم هم با طرف مقابل یک‌جا شده‌اند.

با این حال، اما عمران خان، نخست وزیر پاکستان تأکید می‌کند که از قدرت کنار نمی‌رود و استعفا نخواهد داد. او با پخش بیانیه‌یی گفته است صرف نظر از این‌که نتیجۀ این رأی‌گیری چه خواهد بود، او از قدرت کنار نخواهد رفت و بدون مبارزه تسلیم نخواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: