رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که طرح رأی عدم‌ اعتماد به عمران خان، نخست‌وزیر این کشور که قرار بود امروز در پارلمان پاکستان به رأی‌گیری گذاشته شود، از سوی رهبری مجلس رد شده است. در عین حال، رئیس‌جمهور این کشور به خواست عمران خان، پارلمان را منحل کرده است.

به نقل از گزارش‌ها، قاسم خان سوری، نایب رئیس پارلمان پاکستان، امروز طرح رأی عدم اعتماد به دولت عمران‌ خان را رد کرده و آن را خلاف اصل پنجم قانون اساسی این کشور خوانده است. در عین حال، عمران خان از عارف علوی، رئیس‌جمهور این کشور خواسته بود که پارلمان را منحل و انتخابات جدیدی را برگزار کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

طرح رأی عدم اعتماد به عمران خان، از سوی حزب‌های مخالف دولت به مجلس این کشور ارائه شده بود و قرار بود امروز این طرح به رأی‌گیری گذاشته شود. آنان عمران خان را به بی‌کفایتی در مدیریت اقتصاد و سیاست خارجی پاکستان متهم کرده و گفته بودند که او دیگر شایستۀ ادامۀ کار به‌عنوان نخست‌وزیر نیست.

پیش از این عمران خان در یک سخنرانی تلویزیونی گفته بود که صرف‌نظر از نتیجۀ این رأی‌گیری، کناره‌گیری از قدرت را نمی‌پذیرد و به مبارزه‌اش ادامه می‌دهد. او مدعی شده بود که توطئه‌ علیه دولت و برکناری‌اش از سوی آمریکا طراحی شده است؛ ادعایی را که سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا رد کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اقدام تازۀ پارلمان پاکستان اعتراض گسترده و خشم ائتلاف اپوزیسیون را سبب شده است که طرح رأی عدم اعتماد به دولت را ارائه کرده بودند. اما پارلمان پاکستان گفته که این تصمیم را به‌دلیل «دخالت خارجی» گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: