موید یوسف، مشاور شورای امنیت ملی پاکستان، در رأس یک هیأت و در یک سفر غیرمنتظره امروز به کابل آمده است. منصور احمد خان، سفیر پاکستان در کابل، در توییترش نوشته که مشاور امنیت ملی این کشور با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی دیدار سازنده داشته است.

سفیر پاکستان در کابل گفته است که نشست‌های رسمی متعدد مشاور امنیت ملی این کشور با مقام‌های امارت اسلامی برای تقویت تعامل بشردوستانه و اقتصادی ادامه خواهد داشت. مقام‌های امارت اسلامی هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مشاور امنیت ملی پاکستان قرار بود در رأس یک هیأت برای انجام یک سفر دو روزه در تاریخ بیست‌وهشتم جدی/دی به کابل بیاید؛ اما این سفر آن‌زمان به تاخیر افتاد. دلیل تاخیر سفر مشاور شورای امنیت ملی پاکستان از سوی مقام‌های این کشور وضعیت نامساعد جوی عنوان شده بود.

این دومین سفر رسمی مقام‌های پاکستان پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی به کابل است. شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجۀ پاکستان در ماه میزان ام‌سال به کابل آمده بود. امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی نیز دو بار به پاکستان سفر داشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این سفرها در حالی انجام می‌شود که پاکستان با این‌که یکی از حامیان اصلی امارت اسلامی افغانستان دانسته می‌شود، هنوز این حکومت را به رسمیت نشناخته است. اسلام‌آباد هدف از سفر مقام‌های پاکستانی به کابل را هم‌کاری در زمینۀ فراهم‌کردن کمک‌های بشردوستانه می‌خواند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: