دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، امروز (چهارشنبه، ۳ حوت) در رشته‌تویتی نوشته که عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی با خواجه محمدآصف، وزیر دفاع پاکستان دیدار کرده است. وزیر دفاع پاکستان، امروز در رأس یک هیئت عالی‌رتبه به کابل آمده است.

در تصویرهایی که دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرا پخش کرده است، دیده می‌شود که وزیر دفاع پاکستان را در این سفر، سفیر پاکستان برای افغانستان، نماینده‌ی ویژه‌ی پاکستان برای افغانستان و رییس سازمان استخبارات نظامی پاکستان (آی‌اس‌آی)، هم‌راهی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرا، گفته که در این نشست دو طرف در باره‌ی مناسبات دوجانبه، تجارت، اتصال منطقه‌ای و توسعه‌ی هم‌کاری‌های اقتصادی بحث و گفت‌وگو کرده اند.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا در این نشست گفته است که افغانستان و پاکستان دو کشور همسایه اند و باید با هم‌دیگر روابط حسنه داشته باشند.

آقای برادر افزوده است: «امارت اسلامی افغانستان با پاکستان بر روابط تجاری و اقتصادی تأکید می‌کند و این گونه روابط را به مفاد دو کشور می‌داند. لازم است که مسائل تجاری و اقتصادی را از مسائل سیاسی و امنیتی تفکیک کنیم تا شکار سیاست نشود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالغنی برادر، تأکید کرده که امارت اسلامی خواستار رهایی افغان‌هایی است که اکنون در زندان‌های پاکستان زندانی اند. «برای همه مسافران در تورخم و سپین‌بولدک تسهیلات لازم فراهم شود و برای رفت‌وآمد مریضان  عاجل سهولت‌های خاص به وجود آید.»

دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرا، افزوده که طرف پاکستانی به امارت اسلامی از حل‌وفصل مسائل یادشده اطمینان داده و افزوده است که وزارت‌خانه‌های مربوطه و کمیته‌های تعیین‌شده، به سرعت در این باره کار خواهند کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: