ارتش پاکستان اعلام کرده است که اسلام‌آباد برای حفظ منافع امنیتی خود، به‌طور منظم با طالبان در افغانستان هم‌کاری می‌کند. بابر افتخار، سخنگوی ارتش پاکستان، روز گذشته در گفت‌وگو با «اردو نیوز» پاکستان گفته که اسلام‌آباد از تضمین‌های طالبان دربارۀ صلح و امنیت راضی‌ست.

سخنگوی ارتش پاکستان افزوده است طالبان تأکید کرده‌اند که به هیچ گروه یا سازمان تروریستی اجازه نمی‌دهند از خاک افغانستان برای هرگونه فعالیت تروریستی علیه هیچ کشوری از جمله پاکستان استفاده کند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

بابر افتخار گفته است هیچ دلیلی نمی‌بیند که در مقاصد و تعهدات طالبان تردید کند و به همین علت برای حفظ منافع ملی پاکستان، ارتش با طالبان در تماس دوام‌دار است. یکی از نگرانی‌های اسلام‌آباد، فعالیت گروه طالبان پاکستانی (TTP) است که در روزهای پسین حمله‌هایی را در پاکستان انجام داده است.بابر افتخار در این گفت‌وگو بر حصارکشی خط دیورند تأکید کرده است. پاکستان حدود ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد. سخنگوی ارتش پاکستان گفته که هدف از این کار، مدیریت بهتر مرز بوده است. به گفتۀ او، حصارکشی حدود ۹۰ درصد پیش‌رفت کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پاکستان پس از تحولات پسین نقش برجسته‌یی در افغانستان بازی می‌کند. این کشور بارها از جامعۀ جهانی خواسته است که واقعیت جدید افغانستان را به رسمیت بشناسد. از سویی هم، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، از آغاز رای‌زنی با طالبان برای شامل‌کردن تاجیک‌ها، هزاره‌ها و اوزبیک‌ها در حکومت طالبان سخن گفته است.

پس از حملۀ طالبان بر پنجشیر، گزارش‌هایی پخش شد که ارتش پاکستان به پشتی‌بانی از طالبان حمله‌های هوایی انجام داده است. سخنگوی ارتش پاکستان اما می‌گوید که این شایعات توسط رسانه‌های هندی ساخته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: