شماری از باشندگان ولسوالی دیشوی هلمند، به سلام‌وطندار می‌گویند که هنوز به سهولت‌های نخستین زندگی دست‌رسی ندارند و با مشکلات بسیاری در زندگی روزمره روبه‌رو اند.

آن‌ها، می‌افزایند که به دلیل بی‌توجهی حکومت‌ها در پنج دهه‌ی گذشته به این ولسوالی، در کنار مشکلات در بخش آموزش‌وپرورش و خدمات درمانی، تنها شش دکان کوچک در این ولسوالی فعال است که مردم کالاهای مورد نیاز شان را از آن جا تهیه می‌کنند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

باشندگان ولسوالی دیشو، از حکومت سرپرست می‌خواهند که در بخش ایجاد بازار منظم و دیگر سهولت‌های اساسی زندگی در این ولسوالی، اقدام‌های جدی‌ای را روی دست بگیرد.

جمعه‌گل حاجی جانان، معاون ولسوالی دیشو، با پذیرش مشکلات باشندگان این ولسوالی، می‌گوید که تلاش می‌شود زمینه‌ی تطبیق برخی پروژه‌های توسعه‌ای در این ولسوالی فراهم شود.

او می‌افزاید: «این ولسوالی به راستی هم که بسیار فقیر و عقب‌مانده است. ما که به این ولسوالی آمده‌ایم، ما این جا یک کلینیک، یک مسجد جامع، یک مدرسه و حدود ۲۷ کیلومتر جاده ساخته‌ایم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، محمدقاسم ریاض، سخن‌گوی والی هلمند، می‌گوید که اداره‌های حکومتی در هم‌آهنگی با نهادهای امدادرسان، در بخش تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای به ولسوالی‌های دوردست اولویت می‌دهند که ولسوالی دیشو هم شامل آن است.

ولسوالی دیشوی هلمند در ۲۵۰کیلومتری شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت که با ایران و پاکستان نزدیک به ۳۰۰ کلیومتر هم‌مرز است، از ولسوالی‌های محروم هلمند است و باشندگان آن به سهولت‌های نخستین زندگی دست‌رسی کامل ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: