گروه بین‌المللی بحران با ابراز نگرانی از بدترشدن وضعیت بشری در افغانستان گفته است، در صورتی‌ که محدودیت‌های وضع‌شده از سوی جامعۀ جهانی بر این کشور ادامه یابد، ممکن است یک میلیون شهروند افغانستان به‌دلیل گرسنه‌گی و سرمای زمستان پیش‌رو از بین بروند.

این گروه با پخش گزارشی هشدار داده است که اگر افغانستان به حال خودش رها شود و وضعیت جاری در این کشور ادامه داشته باشد، احتمال می‌رود شمار قربانیان ناشی از گرسنه‌گی و سرما به میزان شمار قربانیان ۲۰ سال جنگ اخیر افغانستان برسد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گروه بین‌المللی بحران افزوده است که اگر هرچه زودتر به بحران افغانستان رسیده‌گی نشود و کمک‌های بشری به این کشور نرسد، بیش‌ از یک میلیون کودک نیز در اثر گرسنه‌گی جان‌شان را از دست خواهند داد.

این گروه از جامعۀ جهانی خواسته است که برای بهبود وضعیت بشری و جلوگیری از افزایش گرسنه‌گی در افغانستان، بدون به رسمیت‌شناختن امارت اسلامی به شهروندان این کشور کمک کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

پیش از این نیز گروه بین‌المللی بحران در گزارشی از آمریکا خواسته بود که پول‌های منجمدشدۀ افغانستان را به تدریج آزاد کند تا مشکلات اقتصادی این کشور کاهش یابد. آمریکا پس از سقوط دولت پیشین، بیش از ۹ میلیارد دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان را منجمد کرده و گفته است که تا عملی‌نشدن شرایط جامعۀ جهانی از سوی امارت اسلامی، این پول‌ها را آزاد نمی‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: