توماس نیکلسون، نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، در توییترش نوشته است که آنان بیش از حد دربارۀ بازگشایی مکتب‌های دخترانۀ بالاتر از صنف ششم صحبت می‌کنند، انگار تمام دغدغۀ حقوق بشر در افغانستان همین موضوع باشد.

نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا برای افغانستان گفته که بازگشایی مکتب‌های دخترانه اولویت و خواست درجه یک است. او‌ افزوده است: «گاهی تعجب می‌کنم که ما بیش از حد دربارۀ مکتب‌های دخترانه صحبت می‌کنیم که گویی تنها دغدغۀ حقوق بشر است و مردم افغانستان باید زمانی که امارت اسلامی به این موضوع پرداخت، راضی باشند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

توماس نیکلسون نیز گفته متوجه شده است تا زمانی که حکومت سرپرست امارت اسلامی این کار را نکند، سایر حقوق نیز رعایت نمی‌شود.

پس از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی، مکتب‌های دخترانۀ بالاتر از صنف ششم تاکنون بسته‌ مانده‌اند. قرار بود مکتب‌های دخترانه در تاریخ سوم ماه حمل سال جاری بازگشایی شوند؛ اما وزارت معارف در همین‌ روز اعلام کرد که مکتب‌های متوسطه و لیسۀ دخترانه تا اطلاع بعدی بسته می‌مانند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این مدت که بیش از یک سال می‌شود، با وجود فشارهای جهانی برای بازگشایی مکتب‌های دخترانه در افغانستان، امارت اسلامی اما هنوز دروازه‌های مکتب‌های دخترانه را بازگشایی نکرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: