نهاد پشتی‌بان رسانه‌های آزاد افغانستان یا نی اعلام کرده است که طالبان پس از تصرف ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان، وسایل ایستگاه رادیویی «صدای دهراوود» را تاراج و تعمیر این رسانه را تخریب کرده‌اند.

در اعلامیۀ نی که امروز پخش شده، به نقل از احمدشاه ساحل، سخنگوی والی ارزگان آمده است که طالبان پس از منهدم‌کردن دفتر این ایستگاه رادیویی، وسایل آن‌ را با خودشان به ولایت هلمند برده‌اند.

طبق اعلامیۀ نی، با آن‌که طالبان گفته بودند با خبرنگاران، سازمان‌های رسانه‌یی و زیرساخت‌ها کاری ندارند، اما دیده می‌شود که آن‌ها خلاف گفته‌های خود عمل کرده‌اند و اعضای این گروه دست به تاراج و تخریب زیرساخت‌های رسانه‌یی می‌زنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

نی یک بار دیگر از طرف‌های درگیر خواسته است که حفظ جان خبرنگاران و ساختارهای رسانه‌ها را در اولویت قرار دهند. این نهاد از دولت افغانستان خواسته است که در زمینۀ حفاظت از ساختارهای رسانه‌یی توجه کند.در اعلامیۀ نی از نهادهای بین‌المللی، به‌ویژه کسانی که در میز گفت‌وگو حضور دارند، خواسته شده است که مسألۀ حفظ زیرساخت‌های رسانه‌یی و جان خبرنگاران را به طالبان تفهیم کنند تا این گروه آن‌ را درنظر داشته باشد.

نی گفته که نگران جان خبرنگاران و سازمان‌های رسانه‌یی‌ست و از طرف‌های درگیر خواسته است «رسماً اطمینان دهند که به خبرنگاران و رسانه‌ها کاری ندارند.» طبق معلومات نی، طالبان پیش از این نیز پس از تصرف ولسوالی شیندند هرات، وسایل «رادیو طنین» را تاراج و صدای این رسانه را برای همیشه خاموش کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: