سازمان گزارش‌گران بدون مرز با نگرانی از تشدید جنگ و بدترشدن وضعیت امنیتی در افغانستان می‌گوید که افزایش درگیری‌ها میان دولت افغانستان و گروه طالبان به آزادی بیان، از دستاوردهای اساسی این کشور در ۲۰ سال پسین، آسیب جدی زده است.

به نقل از این سازمان، تصرف پی‌هم ولسوالی‌ها در دو ماه پسین روند عادی اطلاع‌رسانی را با چالش روبه‌رو کرده است؛ در حالی ‌که شماری از این رسانه‌ها یا نشرات‌شان را توقف داده یا هم مجبور به تغییر در پالیسی نشراتی خود شده‌اند.

رضا معینی، مسئول بخش افغانستان سازمان گزارش‌گران بدون مرز، امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید که جنگ سرد و روانی علیه دولت و خبرنگاران افغانستان به‌راه افتاده و این امر سبب دل‌سردی آنان به روند اطلاع‌رسانی شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رضا معینی، مسئول بخش افغانستان سازمان گزارش‌گران بدون مرز

مسئول بخش افغانستان سازمان گزارش‌گران بدون مرز می‌افزاید، افزایش درگیری‌ها در کشور، وضعیت مبهم و استثنایی را در افغانستان به‌میان آورده که این وضعیت خبرنگاران را نیز نگران کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، رضا معینی بازداشت چهار خبرنگار از سوی نیروهای امنیت ملی در کندهار را محکوم کرده و آن را نادرست و غیرقانونی خوانده است. آقای معینی می‌افزاید که در وضعیت دشوار کنونی دولت باید خبرنگاران را پشتی‌بانی کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: