نزدیک به ۱۵۰۰ دانش‌جو از دانش‌کده‌های گوناگون دانش‌گاه بلخ، به گونه‌ی گروهی روز دوشنبه، ۲۹ عقرب، فراغت شان را جشن گرفتند.

ضیاءالرحمان ضیا کریمی، رییس دانش‌گاه بلخ، در مراسم فراغت دانش‌جویان این دانش‌گاه، می‌گوید که این دانش‌جویان در جریان سال روان خورشیدی از ۱۶ دانش‌کده‌ی دانش‌گاه بلخ فارغ شده و سند فراغت به دست آورده‌ اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

دانش‌جویان تازه فارغ‌شده با ابراز نگرانی از شرایط کاری در کشور، از حکومت سرپریت امارت اسلامی می‌خواهند که زمینه‌های کاری را به آنان فراهم کند.

آن‌ها، می‌گویند که هرچند در جریان چهار سال آموزش ظرفیت، توانایی و دانش خوبی را کسب کرده اند؛ اما امیدی برای یافتن کار ندارند.

عیساخان، یکی از این جوانان که از دانش‌کده‌ی ژورنالیزم دانش‌گاه بلخ فارغ شده است، می‌گوید: «درست است که ما فارغ شدیم و امروز جشن گرفتیم، اما از حکومت امارت اسلامی می‌خواهیم که برای ما فرصت‌های کاری را فراهم کند تا بتوانیم خدمت کنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان محلی در بلخ، می‌گویند که حکومت سرپرست امارت اسلامی تلاش دارد تا افراد مسلکی و متخصص را در نهادهای دولتی استخدام کند.

این جوانان در حالی فراغت شان را جشن گرفته اند که به دلیل کم‌بود زمینه‌های کاری، میزان بی‌کاری به ویژه در میان جوانان بیش‌تر شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: