مسئولان در شرکت انکشاف ملی، امروز (سه‌شنبه، ۱۰ اسد) در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که سال گذشته، ۸۹ پروژه‌ی توسعه‌ای را تکمیل کرده و به بهره‌برداری سپرده اند. این پروژه‌ها، شامل ساخت مسجدها، سالون‌های فاتحه‌خوانی، ورزش‌گاه‌ها، خواب‌گاه‌ها برای دانش‌گاه‌ها و ساخت شفاخانه‌ی ویژه‌ی مبتلایان به کرونا، می‌شود.

ریاض‌الدین شریفی، معاون انسجام امور تولیدات و تجارت شرکت انکشاف ملی، می‌گوید: «شرکت انکشاف ملی در سال ۱۴۴۴ه.ق در عرصه‌های انکشافی، ۸۹ پروژه را که شامل مساجد، سالون‌های فاتحه‌خوانی، جمنازیوم‎ها/ورزش‌گاه‌ها، لیلیه‌ها/خواب‌گاه‌ها برای پوهنتون‌ها/دانش‌گاه‌ها، کمپیوترلب‌ها برای مکاتب، شفاخانه‌های کرونا و تکمیل کار کانال نمک‌آب در ولایت تخار می‌شود، تکمیل کرده و به بهره‌برداری سپرده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان در شرکت انکشاف ملی، می‌افزایند که یک هزار و ۱۳۱ پروژه را روی دست دارند که از این میان ۶۰۰ پروژه کارش به دلیل کم‌بود بودجه متوقف شده است. آن‌ها، تأکید می‌کنند امسال ۲۱ پروژه را زیر کار دارند که ممکن کار بیش‌تر آنها تا پایان امسال تکمیل و به بهرهبرداری سپرده شود.

عبدالله احمدزی، رییس ساختمانی بنایی شرکت انکشاف ملی، می‌گوید: «۱۱۳۱ پروژه را روی دست داریم که از این جمله ۶۰۰ پروژه کارش به دلیل کم‌بود بودجه متوقف شده است و شرکت انکشاف ملی بیش‌تر پروژه‌هایی را زیر کار دارد که عواید بیش‌تر داشته باشند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که مسئولان در شرکت انکشاف ملی، هم‌چنان می‌گویند که کار روی فاز نخست کانال آب زراعتی قوش‌تپه که در سه فاز طرح شده است، به شدت جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: