در ادامۀ برنامۀ «حساب‌دهی دولت به ملت»، امروز مسئولان شرکت انکشاف ملی در نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت می‌گویند که کار ۶۴۸ پروژۀ این شرکت متوقف است.

به گفتۀ مسئولان شرکت انکشاف ملی، این شرکت به ارزش ۱۱۲ میلیارد افغانی ۶۹۲ پروژه دارد. این شرکت در یک ‌سال گذشته توانسته ‌است ۵۵ پروژه را تکمیل کند و از این میان حدود ۲۶ پروژه را به بهره‌برداری بسپارد.

مسئولان شرکت انکشاف ملی می‌افزایند که هم‌اکنون این شرکت ۱۵ پروژۀ زیر کار دارد و در صورت پشتی‌بانی مالی، آماده‌گی تطبیق شماری از پروژه‌های دیگر را نیز دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این همه، شرکت انکشاف ملی اعلام می‌کند که در یک‌ سال گذشته یک میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۳۲۶ هزار افغانی بدهی این شرکت را پرداخته‌ است.

ریاض‌الدین شریفی، معاون انسجام امور تولید و تجارت شرکت انکشاف ملی، در این نشست می‌گوید: «شرکت انکشاف ملی ۶۹۲ پروژه دارد. از آن جمله در یک‌ سال گذشته ۵۵ پروژه تکمیل شده و از میان آن ۲۶ پروژه به بهره‌برداری سپرده شده ‌است. ۱۵ پروژه زیر کار قرار دارد و ۶۴۸ پروژه هم متوقف است.»

از سویی هم، مسئولان شرکت انکشاف ملی اعلام می‌کنند که این اداره توانسته ‌است بیش از یک هزار و ۴۲۸ جریب زمین، ۵۵ دکان، یک هُتل و یک مکتب غصب‌شده را استرداد کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالولی عادل، معاون مالی و اداری شرکت انکشاف ملی، می‌گوید: «حالا جای شکر است که این زمین‌ها و جایدادها از دست غاصبین خلاص شده‌ است. این دستاورد مهم حکومت امارت اسلامی و شرکت انکشاف ملی‌ست.»

آقای عادل می‌افزاید که در بخش‌های مدیریت آب، زراعت، ساختمانی و تولیدی، پروژه‌های بزرگی را روی‌دست دارند.

این در حالی‌ست که در نخستین سال مالی حکومت امارت اسلامی در کشور، بودجۀ اندکی در بخش‌های انکشافی در نظر گرفته شده ‌است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: