مقام‌ها در ننگرهار می‌گویند که در پی نوشیدن چای زهرآگین در ولسوالی رودات این ولایت، ۱۲ عضو یک خانواده مسموم شده‌‌اند. به گفتۀ مقام‌ها، از میان مسموم‌شده‌گان ۲ کودک جان باخته و ۱۰ تن دیگر هنوز هم مسموم‌‌اند.

این روی‌داد پس از چاشت روز گذشته (چهارشنبه، سیزدهم حوت/اسفند) در روستای آخوند، از مربوطات ولسوالی رودات ولایت ننگرهار رخ داده است.

دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی گفته است اعضای خانوادۀ قاری ذبیح‌الله، باشندۀ روستای آخوند ولسوالی رودات این ولایت، چای زهرآگینی را نوشیده‌اند که در یک چای‌جوش با آن چلپاسه افتیده بود.

در خبرنامه آمده است که پس از نوشیدن این چای، ۲ کودک این خانواده فوت کرده و متباقی ۱۰ تن دیگر به‌شمول ۴ بانو و ۵ کودک، مسموم شده‌اند. طبق خبرنامه، تمام مسموم‌شده‌گان این روی‌داد در شفاخانۀ حوزه‌یی ننگرهار زیر درمان قرار دارند.

گل‌زاده سنگر، سخنگوی شفاخانۀ حوزه‌یی ننگرهار می‌گوید، از روی‌داد ولسوالی رودات ۷ کودک ۴ بانو و یک تن دیگر که همه مسموم بودند، به این شفاخانه آورده شده بودند که از این میان، دو کودک در شفاخانه جان باخته‌اند. به گفتۀ او، متباقی ۱۰ تن دیگر اکنون زیر درمان قرار دارند؛ اما وضعیت دو تن از کودکان وخیم است.

سخنگوی شفاخانۀ حوزه‌یی ننگرهار می‌افزاید، پزشکان تاکنون مشخص نکرده‌ که آیا این تعداد افراد در اثر نوشیدن چای زهرآگین چلپاسه مسموم شده‌اند یا کدام روی‌داد دیگری رخ داده که بعد روشن خواهد شد.

از سوی هم، عرفان‌الله بیدار، خواهرزادۀ قاری ذبیح‌الله می‌گوید که اعضای خانوادۀ مامایش چای زهرآگین چلپاسه را ننوشیده‌، بل‌که شکر خراب را خورده‌اند. به گفتۀ او، مامایش این شکر را از بازار خریده بود و به دلیل خراب‌بودن آن، همه اعضای خانوادۀ مامایش مسموم شده‌اند.

اما مسئولان در ولسوالی رودات ننگرهار تأیید می‌کنند، این شمار افراد چای زهرآگینی را نوشیده‌اند که در یک چای‌جوش با آن چلپاسه افتیده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: