وزارت دفاع حکومت امارت اسلامی سه‌شنبه‌شب، ۱۵ قوس، در رشته‌تویتی از ‏دیدار محمدیعقوب مجاهد، سرپرست این وزارت با توماس وست، نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای افغانستان، خبر داده است.

این وزارت نوشته که آقای مجاهد در جریان سفرش به امارات متحده‌ی عربی، امروز با توماس وست در شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحده‌ی عربی، دیدار و گفت‌وگو کرده است. ‏در این دیدار، دو طرف روی مسائل افغانستان گفت‌وگو کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سرپرست وزارت دفاع، در این دیدار به نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا اطمینان داده که «افغانستان امن و تمام سرحدات و نقاط فرضی محفوظ بوده و از داخل خاک افغانستان هیچ نوع تهدیدی متوجه کشورهای منطقه و ‌جهان نبوده و نخواهد بود ‏و هم‌چنان از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نشده و نخواهد شد.»

محمدیعقوب مجاهد روز شنبه‌ در رأس هیئتی به امارات متحده‌ی عربی رفت.

وزارت دفاع تأکید کرده که در اخیر این دیدار، سرپرست این وزارت از توماس وست خواسته است که جهان به تمامیت ارضی افغانستان احترام بگذارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که محمدیعقوب مجاهد روز شنبه‌ی هفته‌ی جاری، ۱۲ قوس، در رأس یک هیئت حکومتی و در یک سفر رسمی، عازم امارات متحده‌ی عربی شده است.

وزارت دفاع هدف از سفر سرپرست این وزارت را، دیدار با رهبران امارات متحده‌ی عربی و افغان‌های مقیم این کشور و تحکیم روابط امارت اسلامی با کشورهای خلیج، عنوان کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: