حجت‌الله مجددی، رییس اتحادیه‌ی ژورنالیستان آزاد افغانستان، در دیدارش با خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ای در هلمند، می‌گوید که خبرنگاران در این ولایت با مشکلات و محدودیت‌های جداگانه‌ای روبه‌رو اند که باید از سوی مسئولان محلی به آن رسیدگی شود.

او می‌افزاید: «این ‌جا پالیسی حکومت متفاوت است. هر پالیسی که در دیگر ولایت‌ها تطبیق می‌شود، باید در این‌ جا هم عملی ‌شود. ما تلاش داریم در هم‌آهنگی با مسئولان محلی هلمند این مشکلات را حل کنیم.»

مجددی، تأکید می‌کند که اگر به مشکلات اقتصادی خبرنگاران و رسانه‌ها در هلمند رسیدگی نشود، احتمال می‌رود که فعالیت رسانه‌ای در این ولایت متوقف شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

وحیدالله وحدت، رییس اتحادیه‌ی خبرنگاران در هلمند، می‌گوید که از چندی به این سو نهادهای پشتیبان رسانه‌ها، به مشکلات خبرنگاران و رسانه‌ها در این ولایت توجهی نکرده اند و این مشکلات هم‌چنان پابرجاست. او می‌افزاید: «خبرنگاران در هلمند در وضعیت بد اقتصادی روبه‌رو هستند. در کنار این، رسانه‌های محلی هم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو اند.»

در سوی دیگر، احمد نصرت، مسئول رادیو «سکون» در هلمند، می‌گوید که رسانه‌های محلی در این ولایت با مشکلات اقتصادی جدی‌ای روبه‌رو اند. او از نهادهای پشتیبان رسانه‌ها، می‌خواهد که با خبرنگاران و رسانه‌ها هم‌کاری کنند.

او می‌افزاید: «این واضح است که رسانه‌ها در افغانستان با مشکل اقتصادی روبه‌رو اند؛ به همین دلیل از نهادهای پشتیبان رسانه‌ها می‌خواهیم که به وضیعت کنونی رسانه‌ها توجه کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، محمدقاسم ریاض، سخن‌گوی والی هلمند، می‌گوید که امارت اسلامی در هلمند و دیگر ولایت‌ها، برای شریک‌کردن اطلاعات با خبرنگاران هم‌کاری کرده و به آن ادامه می‌دهد.

او می‌افزاید: «ما به اندازه‌ی توان با رسانه‌ها هم‌کار هستیم که این مشکلات برطرف شود. از نهادهای حامی رسانه‌ها می‌خواهیم که به مشکلات اقتصادی خبرنگاران و رسانه‌ها توجه و برای حل آن تلاش کنند.»

این در حالی است که در بیش‌تر از دو سال گذشته، فعالیت شماری از رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی متوقف شده است و بسیاری از خبرنگاران نیز، کار شان را از دست داده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: