عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست افغانستان، پنج‌شنبه‌شب، ۲۱ جدی، در حساب کاربری اکس خود از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با جاو شینگ، سفیر چین در کابل، خبر داده است.

به گفته‌ی بلخی، در این‌ دیدار در باره‌ی روابط دوجانبه‌ی افغانستان و چین، مسائل منطقه‌ای و کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی چین با افغانستان، گفت‌وگو شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سرپرست وزارت خارجه‌ی حکومت سرپرست، روابط افغانستان با چین را مثبت خوانده و از پشتیبانی چین از افغانستان در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، سپاس‌گزاری کرده است.

امیرخان متقی، گفته است که به افغانستان نباید به دیده‌ی کشوری در حال جنگ نگریسته شود و به گفته‌ی او، به همین دلیل نیاز برای گماشتن نماینده‌ی ویژه‌ی اضافی نیست.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سفیر چین در کابل، در این دیدار در باره‌ی موقف کشورش در نشست‌های اخیر رهبری و دیپلمات‌های چین در بیجینگ، گفته است که «برای آینده‌ی مشترک جهان مهم است تا چنان نظامی چند‌قطبی ایجاد شود که کشورهای خردوبزرگ بتوانند در آن منافع خویش را مساویانه حفظ کنند.»

در این‌ نشست، سفیر چین در کابل برای شهروندان بازگشته وعده‌ی کمک ۱۰۰ میلیون یوان چینی از جانب حکومت آن کشور را سپرده است که در هم‌آهنگی با حکومت سرپرست افغانستان برای رفع نیازمندی‌های شهروندان بازگشته استفاده خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: