عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، امروز (یک‌شنبه، ۱۴ عقرب) در حساب کاربری «ایکس» خود، از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزارت با جاو شینگ، سفیر چین در کابل، خبر داده است.

عبدالقهار بلخی نوشته که در این دیدار در باره‌ی ارتقای سطح روابط دوجانبه‌ی دیپلماتیک، موضوع‌های دوجانبه‌ی امنیتی و اقتصادی و پیش‌رفت‌های اخیر منطقه‌‌ای، گفت‌وگو شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

امیرخان متقی، از مهمان‌نوازی و «نتایج خوب بحث‌ها» طی سفر اخیرش به چین ابراز خرسندی کرده و گفته که روابط دوجانبه‌ی امارت اسلامی با چین، رو به گسترش است.

سخن‌گوی وزارت امور خارجه، گفته که سفیر چین در کابل روابط کشورش با افغانستان را خوب خوانده و علاقه‌مندی کشورش مبنی بر گسترش روابط دیپلماتیک را، ابراز کرده است.

عبدالقهار بلخی، افزوده که در این دیدار در باره‌ی اخراج اجباری مهاجران افغان از پاکستان نیز گفت‌وگو شده و آقای متقی در باره‌ی تدابیر حکومت افغانستان برای استقبال و جا‌به‌جایی مهاجران افغان، روشنی انداخته است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

آقای بلخی، تصریح کرده است: «وزیر امور خارجه هم‌چنان در مورد اخراج اجباری مهاجرین با فرارسیدن فصل سرما، سلب مالکیت اموال و سایر حقوق آن‌ها و بسیاری مشکلات، به سفیر چین توضیحات ارائه کرد.»

سفیر چین در کابل، در این دیدار ابراز امیدواری کرده است که حکومت‌های افغانستان و پاکستان بتوانند این‌ مشکل را به‌ شکل خوب حل کنند و در این زمینه، آمادگی کمک کشورش را ابراز کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: