مسئولان وزارت احیا و انکشاف دهات، امروز (چهارشنبه، ۴ دلو)، در یک نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‎‌های حکومت، از جریان کار ساخت یک بند آب‌گیر در ولسوالی خاشرود نیمروز به ارزش دو میلیارد افغانی، یک بند آب‌گیر در ولسوالی قادس بادغیس به ارزش ۱۲ میلیون دالر امریکایی و یک پروژه‌ی آب‌رسانی در قلعه‌ی ‌نو بادغیس به ارزش ۳۲۶ میلیون افغانی که کار آن ۸۰ درصد پیش رفته، خبر داد.

این وزارت گفته که پروژه‌ی سرک‌سازی از ولسوالی واخان بدخشان تا سرحد چین که کار آن۸۰ درصد پیش رفته‌ و همین گونه پروژه‌ی ساخت ۵.۲ کیلومتر دیوار استنادی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار نیز جریان دارد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مسئولان وزارت احیا و انکشاف دهات، از میان این پروژه‌ها ساخت سرک در واخان بدخشان را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این وزارت بیان کرد که در ماه‌های آینده، کشور را به چین وصل خواهد کرد.

محمدیونس آخوندزاده، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات، در این نشست خبری می‌گوید: «وزارت انکشاف دهات وظیفه دارد تا این راه را تا نقطه‌ی صفری سرحد چین جور کند و انشاالله تا چند ماه آینده این راه ساخته شده و به روی رفت‌وآمد برابر می‌شود.»

مسئولان در وزارت احیا و انکشاف دهات، تأکید دارند که با وجود مشکل کم‌بود بودجه و امکانات این وزارت به راه‌اندازی پروژه‌های توسعه‌ای در کشور مصمم است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان این وزارت هم‌چنان می‌افزایند که در آینده‌ی نزدیک شماری از پروژه‌های توسعه‌ای در ۱۳ ولایت، تکمیل و به‌ بهره‌برداری سپرده می‌شود.

میرزامحمد شکیب، رییس دفتر وزارت احیا و انکشاف دهات، در این باره می‌گوید: «برای مقابله با خشک‌سالی‌های اخیر در پروژه‌ی ساخت چکدم در ۱۴۲ ولسوالی در سراسر کشور برای ذخیره‌ی آب‌های باران آغاز شده و در آن در هر ولسوالی یک چکدم ساخته خواهد شد.»

گفتنی است که در حال حاضر، خیلی از پروژه‌های توسعه‌ای در کشور از جمله پروژه‌ی میثاق شهروندی که در چوکات وزارت احیا و انکشاف دهات تطبیق می‌شد، به دلیل عدم تمویل بودجه آن از سوی تمویل‌کنندگان جهانی متوقف است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: