مسئولان وزارت دولت در امور صلح امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گویند که در چهار ماه نخست سال جاری خورشیدی، ۵ هزار و ۵۸۷ غیرنظامی در نتیجۀ حمله‌های طالبان کشته و زخمی شده‌اند. از این میان، ۲ هزار و ۵۶۶ غیرنظامی کشته و ۳ هزار و ۲۱ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

سیدعبدالله هاشمی، رئیس نظارت بر کاهش خشونت و آتش‌بس وزارت دولت در امور صلح در این نشست می‌گوید که این شمار غیرنظامیان در نتیجۀ ۹۳ حملۀ انتحاری، ۶۵۰ حملۀ راکتی، یک‌هزار و ۶۷۵ مورد انفجار ماین، ۸۴۴ مورد ترور و کشتار هدف‌مند و ۶۲۳ مورد درگیری‌های زمینی توسط طالبان کشته شده‌اند.

سیدعبدالله هاشمی، رئیس نظارت بر کاهش خشونت و آتش‌بس وزارت دولت در امور صلح

سیدعبدالله هاشمی می‌افزاید که کشته‌شده‌گان در این حمله‌های طالبان، شامل یک‌هزار و ۴۴۶ مرد، ۶۵۰ زن و ۹۲۵ کودک می‌شوند. هم‌چنان به گفتۀ او، زخمیان در این حمله‌های طالبان شامل یک‌هزار و ۸۵۰ مرد، ۲۹۰ زن و ۵۸۸ کودک‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس نظارت بر کاهش خشونت و آتش‌بس وزارت دولت در امور صلح می‌گوید که طالبان در این حمله‌های‌شان شماری از تأسیسات عام‌المنفعه و دولتی را هم به آتش کشیده‌اند. او می‌افزاید که حمله‌های طالبان اکنون سبب شده است تا ۶۲۱ مکتب بسته شود و ۴۲ درصد دانش‌آموزان از آموزش محروم شوند.

مسئولان وزارت دولت در امور صلح می‌گویند که در چهار ماه نخست سال روان خورشیدی (حمل، ثور، جوزا و سرطان)، طالبان ۲۲ هزار حمله را بر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام داده‌اند. به گفتۀ مسئولان، طالبان آزادی‌ بیان را محدود و فضا را برای زنان مکدر کرده و حتی بر نهادهای خیریه و تأسیسات عمومی نیز رحم نکرده‌اند.

مسئولان وزارت دولت در امور صلح می‌گویند که در چهار ماه نخست سال روان خورشیدی، طالبان ۲۲ هزار حمله را بر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، سیدعبدالله هاشمی می‌افزاید که طالبان به‌طور میانگین، در هر ماه ۳۵ درصد حمله‌های‌شان را افزایش داده‌اند.

در همین حال، او می‌گوید که هم‌زمان با افزایش حمله‌های طالبان، تلفات سنگین هم بر جنگ‌جویان این گروه وارد شده است. براساس آمارهای وزارت دولت در امور صلح، در چهار ماه گذشته ۲۴ هزار و ۶۰۹ جنگ‌جوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: