برکت‌الله رسولی، سخن‌گوی وزارت عدلیه‌ی امارت اسلامی، اعلام کرده است که فعالیت تلویزیون خصوصی «تمدن» به دلیل وابسته‌بودن به حزب سیاسی و استفاده از زمین غصب‌شده متوقف می‌شود.

او، در اطلاعیه‌ای در حساب کاربری اکس خود، نوشته است که وزارت عدلیه در گذشته فعالیت هر گونه حزب سیاسی را ممنوع اعلام کرده بود و بر اساس این تصمیم، رسانه‌های وابسته به آن‌ها حق فعالیت را ندارند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

رسولی، افزوده است: «تلویزیون تمدن، مدرسه‌ و دانش‌گاه خاتم‌النبیین متعلق به حزب لغو‌شده‌ی حرکت اسلامی افغانستان و ساختمان‌های آن‌ها هم در زمین‌های غصب‌شده‌ی امارتی/ حکومتی ساخته شده است که به همین دلیل فعالیت هر سه نهاد مذکور متوقف و دفترهای آن‌ها از سوی وزارت عدلیه بسته می‌‌شود.»

در سوی دیگر، محمد‌جواد محسنی، رییس‌ عمومی تلویزیون تمدن و صاحب امتیاز ارشد دانش‌گاه‌ خاتم‌النبیین، وابستگی این رسانه به یک حزب سیاسی و غصبی‌بودن زمین آن را رد کرده است.

او گفته است که تلویزیون تمدن و دانش‌گاه‌ خاتم‌النبیین پس از استعفای محمد‌آصف محسنی از حزب حرکت اسلامی در ۱۳۸۴، تأسیس شده اند. «شبکه تلویزیون تمدن روی زمینی ساخته شده که آن زمین از مالک شخصی خریداری شده و دارای قباله شرعی و قانونی است و زمین این رسانه به هیچ عنوان دولتی نبوده و نیست.»

محمدجواد محسنی ، تصریح کرده که زمین «حوزه علمیه‌ی خاتم‌النبیین» نیز در زمان حکومت پیشین برای ساخت مدرسه برای عالمان دین در اختیار محمد‌آصف محسنی قرار داده شد و مدرک‌ها و قباله‌‌ی شرعی آن موجود و قابل ارائه است‌ و دانش‌گاه خاتم‌النبیین نیز در ساختمان اجاره‌ای فعالیت می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس‌عمومی تلویزیون تمدن، از امارت اسلامی و وزارت عدلیه خواسته است که برای بررسی مدرک‌های هر سه نهاد، هیئتی را تعیین و این مدرک‌ها را به گونه‌ی «بی‌طرفانه» ارزیابی کند.

عصر روز گذشته هیئتی از وزارت عدلیه به هدف توقف فعالیت تلویزیون تمدن به دفتر این رسانه رفتند، اما این تصمیم به روز‌ شنبه، به تعویق افتاد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: