مسئولان معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گویند که در یک سال گذشته در نتیجه‌ی ۲۳ هزار عملیات در راستای مبارزه با مواد مخدر، نُه هزار و ۷۰۰ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده اند.

حسیب‌الله احمدی، رییس دفتر معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، می‌گوید که در سال گذشته‌ی خورشیدی، ۱۳ هزار هکتار زمین زیر کاشت مواد مخدر نیز پاک‌سازی شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او می‌افزاید: «در نتیجه‌ی ۲۳ هزار عملیات برای مبارزه با مواد مخدر در سراسر افغانستان، نُه هزار و ۷۰۰ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر در کشور بازداشت و ۱۳ هزار هکتار زمین زیر کاشت مواد مخدر را نیز پاک‌سازی کرده‌ایم. همین گونه، بیش از چهار هزار و ۳۰۰ تُن مواد مخدر از بین برده‌ایم.»

در همین حال، عزیز استانکزی، آگاه مسائل سیاسی، با اشاره به کاهش کشت‌زارهای مواد مخدر در افغانستان، از حکومت سرپرست می‌خواهد که برای بازداشت قاچاق‌بران مواد مخدر بیش‌تر تلاش کند. «احتمال دارد که قاچاق‌بران هنوز ذخیره‌گاه‌های مواد مخدر در افغانستان داشته باشند که هرازگاهی دست به فروش آن می‌زنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که پیش از این، کشورهای همسایه از افزایش قاچاق مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی از افغانستان، ابراز نگرانی کرده بودند؛ اما به تازگی عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله، گفته که مواد مخدر صنعتی از کشورهای همسایه و منطقه به افغانستان انتقال یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: