ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، امروز (سه‌شنبه، ۴ دلو) در تویتی اعلام کرده است که دولت اوزبیکستان تا ۲۴ ساعت آینده ۲۵۰ مگاوات برق را دوباره به افغانستان وصل می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای تکل، نوشته امروز وزارت امور خارجه‌ی اوزبیکستان به وزارت امور خارجه‌ی افغانستان اطمینان داده که شماری از مشکلات فنی در قسمت تولید برق حل شده و وزارت برق اوزبیکستان آمادگی‌های را لازم گرفته است که در ۲۴ ساعت آینده تا ۲۵۰ مگاوات برق را دوباره به افغانستان وصل کند.

در همین حال، حکمت‌الله میوندی، سخن‌گوی شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، به سلام‌وطندار می‌گوید که قرارداد برق وارداتی از اوزبیکستان به افغانستان، تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید شده است و برق دوباره وصل می‌شود. او می‌افزاید که این شرکت به گونه‌ی منظم برق را به شهروندان توزیع می‌کند.

این در حالی است که اوزبیکستان از چند روز به این سو صادرات برق به افغانستان را به دلیل مشکلات فنی قطع کرده است. شهروندان به ویژه پایتخت‌نشینان، از نبود برق شاکی اند و می‌گویند که در شبانه‌روز تنها یک ساعت برق دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، روز یک‌شنبه، ۲ دلو، با انتقاد از قطع‌بودن برق وارداتی از اوزبیکستان، از این کشور خواست که مطابق قرارداد باید به افغانستان برق صادر کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: