اعضای شورای ولایتی و باشنده‌گان کندز آن‌چه را توهین و تحقیر عبدالستار میرزکوال، والی این ولایت به نیروهای امنیتی می‌خوانند، خواهان برکناری او هستند. آنان مسئولان ادارۀ محلی کندز را در بخش تأمین امنیت مردم به ناتوانی نیز متهم می‌کنند.

صدها تن از باشنده‌گان و اعضای شورای ولایتی کندز امروز (یک‌شنبه، ۱۹ دلو/بهمن) در همایش اعتراضی وضعیت امنیتی این ولایت را نگران‌کننده می‌خوانند و می‌گویند، تا زمانی که مسئولان ادارۀ محلی کندز، از وظایف‌شان کنار نروند آنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

این معترضان می‌گویند، مسئولان ادارۀ محلی کندز توانایی تأمین امنیت باشنده‌گان این ولایت را ندارند و مردم بیش از این نمی‌خواهند که گواه تلفات نیروهای امنیتی باشند.

غلام‌ربانی ربانی، عضو شورای ولایتی کندز و از برگزارکننده‌گان این همایش اعتراضی می‌گوید، در برابر سخنان اهانت‌آمیز و بی‌حرمتی عبدالستار میرزکوال، والی این ولایت به نیروهای امنیتی که روزانه قربانی می‌دهند، خاموش نمی‌نشینند.

آقای ربانی خواستار برکناری مسئولان محلی این ولایت است و از حکومت مرکزی می‌خواهد که برای مدیریت درست، افراد شایسته را به این ولایت بگمارد.

این عضو شورای ولایت کندز می‌گوید، چندی پیش عبدالستار میرزکوال، والی کندز نیروهای امنیتی را به «شراب نوشی» متهم کرده است.

باشنده‌گان و اعضای شورای ولایتی کندز می‌گویند، اگر حکومت مرکزی به این خواست‌ آن‌ها توجه نکند، به اعتراضات گسترده‌ دست خواهند زد.

اما عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز می‌گوید، تأمین امنیت تنها وظیفه والی نیست، بل‌که وظیفۀ تمامی مسئولان امنیتی مشمول مسئولان کشفی و استخباراتی این ولایت است. او می‌گوید که باید باشنده‌گان و شورای ولایتی نیز در بخش تأمین امنیت همکاری کنند.

سخنگوی والی کندز تغییر و تبدیل والیان و مسئولان محلی برای بهترشدن وضعیت امنیتی را اثرگذار نمی‌داند و می‌گوید، اگر با این کار وضعیت امنیتی بهبود می‌یافت، در جریان چندین سال مقام‌های زیادی تغییر و تبدیل شده‌اند.

به گفتۀ او، با گماشته‌شدن عبدالستار میرزکوال به حیث والی تلاش‌های زیادی در بخش امنیت در کندز صورت گرفته است.

کندز یکی از ولایت‌های ناامن در شمال‌شرق کشور به شمار می‌رود و هم‌اکنون این ولایت با تهدیدات بلند امنیتی روبه‌رو است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: