Asset 1SWN

سلام وطندار

حملۀ پهپادی طالبان بر قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در کندز

IMG-20201104-WA0021

منابع امنیتی کندز می‌گویند که دو پهپاد گروه طالبان بر قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در این ولایت حمله کرده‌ است.

یک منبع معتبر امنیتی به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقۀ پیش از چاشت امروز (جمعه، بیست‌وششم جدی/دی) دو پهپاد طالبان بر قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر حمله کرده‌ است.

به گفتۀ منبع، در نتیجۀ پرتاب بمب از سوی این پهپادها بر بخش‌هایی از این قول‌اردو، یک چرخ‌بال نیروهای ارتش تخریب شده است. منبع می‌افزاید که این پهپادها دو ساعت بر فراز قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در گردش بودند؛ اما نیروهای ارتش با شلیک گلوله موفق به سقوط این پهپادها نشدند.

عبدالهادی نظری، سخنگوی قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر گردش این پهپادها بر فراز قول‌اردو و هم‌چنان پرتاب بمب از این پهپادها را تأیید می‌کند، اما می‌گوید که در اثر پرتاب بمب به هیچ یک از وسایط نظامی آسیب نرسیده است.

سخنگوی قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر می‌افزاید که بمب پرتاب‌شده از پهپادهای طالبان در نزدیکی یک چرخ‌بال اصابت کرده؛ اما به چرخ‌بال هیچ آسیبی نرسیده است. به گفتۀ آقای نظری، این پهپادها پس از شلیک نیروهای امنیتی و تعقیب آن از سوی یک هواپیمای نیروهای خارجی، فرار کرده است.

در یک گزارش که چندی پیش سلام‌وطندار نشر کرده بود، شورای ولایتی کندز و مسئولان محلی نیز حضور پهپادهای طالبان بر فراز این ولایت را تأیید و از تهدیدات آن ابراز نگرانی کرده بودند.

حمله‌های پهپادهای طالبان بر بخش‌های نظامی و حکومتی نگرانی باشنده‌گان و نیروهای امنیتی را برانگیخته است. آنان می‌گویند که گروه طالبان از طریق این پهپادها هر جایی را که بخواهند، آماج قرار می‌دهند.

چندی پیش نیز این پهپادها بر ساختمان مقام ولایت کندز بمب پرتاب کرده بود که در نتیجۀ آن چهار نگه‌بان والی این ولایت کشته شدند و شماری هم زخم برداشتند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام