مهدی راسخ، نمایندۀ مردم میدان‌وردک در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که حملۀ‌ روز گذشته بر او در ولسوالی حصۀ اول بهسود میدان‌وردک، حمله بر مردم‌سالاری و خانۀ‌ ملت است. آقای راسخ در نشست عمومی امروز مجلس نماینده‌گان می‌افزاید که حکومت به‌خاطر ازبین‌بردن او و نگه‌بانانش دسیسه چیده بود.

مهدی راسخ از مجلس نماینده‌گان می‌خواهد که این قضیه را به‌صورت دقیق بررسی کند. او تأکید می‌کند، در صورتی که صدای مردم شنیده نشود، از عضویت در مجلس نماینده‌گان استعفا خواهد کرد. این عضو مجلس نماینده‌گان می‌افزاید که نیروهای امنیتی با هدایت محمدیاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش و سرپرست وزارت دفاع بر موتر او تیراندازی کرده‌اند. به ‌گفتۀ او، در جریان این تیراندازی یک نگه‌بانش زخمی شده است.

او می‌گوید: «به محض این‌که در مسیر راه به یک دره وارد شدیم، از پشت ما نیروهای امنیتی آمدند و بالای ما شلیک کردند، ما را هدف قرار دادند، آنتن تلفن توسط جمرها قطع شد. یک محافظ مرا مستقیم شلیک کرد و پس از آن محافظان دیگرم نشستند. با موتر زره روی ویل از دره خودم را کشیدم و خودم را به قریه رساندم. مسئول قطعات آمد و گفتم چه می‌خواهید، تلاشی می‌کنید یا اگر مورد مشکوک است با شما به ولسوالی می‌رویم، هیچ دلیلی نگفت، فقط گفت که امر لوی درستیز است.»

خواستیم دیدگاه وزارت دفاع را هم در این باره داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های پی‌هم موفق نشدیم. میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان هم در نشست امروز این مجلس می‌گوید که وظیفۀ پولیس و ارتش تطبیق قانون و تأمین امنیت مردم است؛ اما برخی از افراد با استفاده از لباس نظامی به شخصیت‌های ملی و سیاسی و نماینده‌گان مجلس بی‌احترامی می‌کنند.

آقای رحمانی به کمیسیون مصونیت، حقوق و امتیازات و کمیسیون امور داخلی مجلس نماینده‌گان هدایت داد که این قضیه را بررسی و نتایج آن را در نشست عمومی مجلس ارایه کنند «برخورد نیروهای امنیتی با وکیل صاحب راسخ موجب نگرانی شدید ماست.»

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان نیز حمله بر مهدی راسخ را بی‌حرمتی به این مجلس می‌دانند و می‌گویند که باید جلو این‌گونه حمله‌ها گرفته شود. ریحانه آزاد، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که اگر وکلای ملت از حیثیت و آبروی خود دفاع کرده نتوانند، چه‌گونه می‌توانند از حق مردم دفاع کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: