مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و معاون پیشین نخست ریاست‌جمهوری امروز که در بزرگ‌راه جوزجان_سرپل در میدان نبرد حضور یافته است، در یک نشست امنیتی می‌گوید که جنگ شمال را «جنرالان متقاعد پاکستانی» و «القاعده» رهبری می‌کنند.

مارشال دوستم می‌افزاید که جنگ جاری در شمال کشور جنگ ساده نیست و در طرح‌ریزی و عملی‌سازی آن جنرالان پاکستانی نقش دارند. آقای دوستم نیز می‌گوید که سرنوشت شمال تعلق به نیروهای امنیتی در ولایت‌های فاریاب، سرپل و جوزجان دارد و باید نیروهای امنیتی در برابر این تهدیدها پشتی‌بانی شوند.

در همین حال، شماری از نیروهای امنیتی در میدان نبرد می‌گویند که طالبان به دستور «شیخ‌های پاکستانی» وضعیت را در ولایت‌های سرپل و جوزجان پیچده‌تر کرده‌اند. به گفتۀ آنان، در جریان عملیاتی که از چند روز به این‌سو در این مسیر جریان دارد، طالبان از بخش‌های مسیر بزرگ‌راه جوزجان_سرپل فرار کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

باشنده‌گان مسیر بزرگ‌راه جوزجان_سرپل از راه‌اندازی عملیات نظامی برای سرکوب طالبان پشتی‌بانی می‌کنند و می‌گویند که در صورت نیاز در کنار نیروهای امنیتی برای دفاع از جوزجان و سرپل می‌ایستند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: