منابع محلی در بامیان به سلام‌وطندار می‌گویند که قاری عبدالفتاح، رئیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت، هفتۀ گذشته توسط محافظان عبدالله سرحدی، والی بامیان، بازداشت و سپس از وظیفه برکنار شده است.

عبدالصبور فرزان سیغانی، سخنگوی والی بامیان، با تأیید این خبر می‌گوید که عبدالفتاح به اتهام تخطی در امور کاری بازداشت و از وظیفه برکنار شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، یک منبع در بامیان به شرط فاش‌نشدن هویتش، به سلام‌وطندار می‌گوید که قاری عبدالفتاح، رئیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت، هفتۀ گذشته، به اتهام فروش هیروئین بازداشت و از وظیفه برکنار شده است.

به گفتۀ منبع، رئیس مبارزه با مواد مخدر بامیان هیروئینی را که از نزد فروشنده‌گان مواد مخدر ضبط کرده بود، خودش به فروش رسانده است. منبع می‌افزاید که عبدالفتاح از نزدیکان صدیق‌الله شاهین مسافر، فرمانده امنیۀ بامیان است.

محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، نیز برکناری قاری عبدالفتاح از سِمت ریاست مبارزه با مواد مخدر این ولایت را تأیید می‌کند، اما خبر بازداشت او به اتهام فروش هیروئین را شایعه می‌خواند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی بامیان می‌افزایند که به جای قاری عبدالفتاح، محمدداوود حیدر رئیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت تعیین شده است.

منابع محلی می‌گویند که محمدداوود حیدر، رئیس جدید مبارزه با مواد مخدر بامیان، از ولایت کندهار و از نزدیکان عبدالله سرحدی، والی این ولایت است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: