پس از آن‌که سلام‌وطندار گزارشی را در هژدهم ثور سال جاری دربارۀ بازار آزاد خریدوفروش مواد مخدر در «چوک تریاک» از مربوطات شهر ترینکوت، در ۵۰ متری مقام ولایت ارزگان پخش کرد، اکنون مسئولان محلی این ولایت می‌گویند که این مرکز را بسته‌اند.

آغاولی قریشی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ ارزگان، به سلام‌وطندار می‌گوید سر از امروز (شنبه، سی‌ویکم ثور) هیچ فردی حق ندارد که به خریدوفروش مواد مخدر در «چوک تریاک» بپردازد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ ارزگان می‌افزاید که این مرکز را امروز بسته‌اند و اگر از این پس کسی موادمخدر را در این مکان خریدوفروش کند، بازداشت و با برخورد قانونی روبه‌رو خواهد شد.

اما شماری از فروشنده‌گان که در چوک تریاک سرگرم خریدوفروش مواد مخدر بودند، به سلام‌وطندار می‌گویند که با بسته‌شدن این چوک،کاروبارشان را به بیرون از شهر انتقال داده‌اند و در منطقه‌های «نچین» و «ماشیناو» به خریدوفروش ادامه می‌دهند.

در همین حال، شماری از باشنده‌گان ارزگان می‌گویند فروشنده‌گان مواد مخدر در منطقه‌هایی که تازه به کاروبار شروع کرده‌اند به شهر نزدیک است. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که در صورت ممنوعیت خریدوفروش مواد مخدر، جلو این کار در بیرون از شهر را نیز باید بگیرد.

سخنگوی فرماندهی امنیۀ ارزگان اما تأکید می‌کند که از خریدوفروش مواد مخدر در بیرون از شهر تاکنون شکایتی به آنان نرسیده است و در صورت دریافت گزارشی، طبق فرمان عمل خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از فرمان رهبر امارت اسلامی مبنی بر ممنوعیت کشت کوکنار و هرگونه مواد مخدر و نشه‌آور در کشور، بهای تریاک به‌طور بی‌پیشینه افزایش یافته است.

طبق معلومات منابع، امروز شنبه، تریاک در بازارهای خریدوفروش مواد مخدر در ولایت‌های جنوب کشور به ۱۹ هزار افغانی به فروش رسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: