عصمت‌الله، یک تن از بیماران در «شفاخانه‌ی نائب امین‌الله خان لوگری» در شهر پل‌علم، مرکز لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که به دلیل کم‌بود جا در این شفاخانه، در هر اتاق یک‌نفره، چهار تن بستری‌ اند. او می‌‌افزاید که مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وگریبان اند و نمی‌‌‌توانند به شفاخانه‌های خصوصی مراجعه کنند.

عصمت‌الله، در این باره می‌گوید: «من بیمار هستم و به خاطر عملیات به شفاخانه‌ی ولایتی آمده‌ام. ما می‌خواهیم یک شفاخانه‌ی معیاری ساخته شود، به شفاخانه خدمت شود، بسترها زیاد شود. هم‌اکنون در یک اتاق یک‌نفره، چهار تا پنج نفر بستر می‌شوند.»

طلا‌محمد، باشنده‌ی روستای «دوشنبه» شهر پل‌علم، نواسه‌ی پنج‌ساله‌اش را به شفاخانه‌ی نائب امین‌الله خان لوگری آورده است. او، کم‌بود جا، بستر، امکانات تشخیص و نبود تجهیزات پزشکی را، از عمده‌ترین مشکلات شفاخانه‌ی ولایتی لوگر عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

طلامحمد می‌‌گوید: «من از روستای بخش‌آباد دوشنبه شهر پل‌علم آمده‌ام. در این شفاخانه چالش‌ها زیاد است و شفاخانه هم کوچک است. خواست من این است که این شفاخانه گسترش یابد، اتاق‌های بستر بیش‌تر و زمینه‌ی درمان بهتر مساعد شود.»

از سوی دیگر، گل‌سلام برکی، پزشک در شفاخانه‌ی نائب امین‌الله خان لوگری، می‌گوید که این شفاخانه به سطح یک ولسوالی ساخته شده است؛ اما اکنون ریاست صحت عامه از آن به سطح یک ولایت استفاده می‌کند.

این پزشک، می‌‌افزاید که روزانه ۱۲۰۰ بیمار برای درمان به این شفاخانه مراجعه می‌کنند. او نیز می‌گوید که آن‌ها به مشکلات کم‌بود تجهیزات پزشکی و جا روبه‌رو اند.

آقای برکی، تأکید می‌کند که این مشکل را با وزارت صحت عامه و نهاد‌های بین‌المللی شریک کرده اند و قرار است در آینده‌ی نزدیک به این مشکل رسیدگی شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما این مشکل را چندین بار با وزارت صحت عامه و نهادهای بین‌المللی شریک کرده‌ایم، در بعضی از مشکلات رسیدگی شده؛ اما به خاطر حل مشکل ساختمان این شفاخانه تا کنون رسیدگی نشده است. در این شفاخانه رفت‌وآمد بیماران زیاد است و در جریان امروز به تعداد ۱۲۰۳ تن مراجعه کرده اند.»

ریاست صحت عامه‌ی لوگر، هم می‌پذیرد که شفاخانه‌ی نائب امین‌الله خان لوگری، ساختمان معیاری ندارد و پزشکان موظف، بیماران را با مشکلات زیادی درمان می‌کنند.

شفاخانه‌ی نائب امین‌الله خان لوگری، دارای ۱۵۰ بستر است که در کنار بیماران از شهر پل‌علم، بیماران از ولسوالی‌های محمد‌آغه، برکی برک، خوشی، چرخ و خروار، برای درمان‌ به این شفاخانه مراجعه می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: